Esed rejiminden Türkmen bölgesine kara harekatı

Esed güçleri, Lazkiye kırsalındaki Bayırbucak Türkmen bölgesinin güneyine girmek için kara harekatı başlattı.HATAY (AA) – Suriye’de rejim güçleri, Lazkiye kırsalındaki Bayırbucak Türkmen bölgesinin güneyine girmek için kara harekatı başlattı. Alınan bilgiye göre, Suriye ordusu, sabahın erken saatlerinden itibaren muhaliflerin kontrolündeki Gımam köyü ve çevresine hava destekli saldırı gerçekleştirdi. Rejim askerleri, yoğun bombardımanın ardından bölgeye sızmaya […]

Eklenme: 6 Kasım 2015 - 16:54 / Son Güncelleme: 6 Kasım 2015 - 16:54 / Editör: BIK

Esed güçleri, Lazkiye kırsalındaki Bayırbucak Türkmen bölgesinin güneyine girmek için kara harekatı başlattı.HATAY (AA) – Suriye’de rejim güçleri, Lazkiye kırsalındaki Bayırbucak Türkmen bölgesinin güneyine girmek için kara harekatı başlattı.

Alınan bilgiye göre, Suriye ordusu, sabahın erken saatlerinden itibaren muhaliflerin kontrolündeki Gımam köyü ve çevresine hava destekli saldırı gerçekleştirdi.

Rejim askerleri, yoğun bombardımanın ardından bölgeye sızmaya çalıştı, Türkmen birliklerinin karşılık vermesiyle çatışma çıktı.

Yerel kaynaklar, bölgede iki taraftan da ölü ve yaralılar olduğunu, Rus jetlerinin de saldırılara destek verdiğini belirtti.

Muhabir: Erdal Türkoğlu

AMT