Eski cumhuriyet savcısı Avcı adliyeye sevk edildi

Kamuoyunda ”Selam Tevhid” olarak bilinen ”Sözde Kudüs Ordusu Terör Örgütü” soruşturmasına ilişkin gözaltına alınan eski cumhuriyet savcısı, avukat Gültekin Avcı ile 7 emniyet personeli adliyeye sevk edildi.İSTANBUL (AA) -İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, “Paralel Devlet Yapılanması”na yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Avcı ile 2 emniyet müdürü, 2 başkomiser, 1 komiser ve 2 polis […]

Eklenme: 20 Eylül 2015 - 19:38 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:14 / Editör: BIK

Kamuoyunda ”Selam Tevhid” olarak bilinen ”Sözde Kudüs Ordusu Terör Örgütü” soruşturmasına ilişkin gözaltına alınan eski cumhuriyet savcısı, avukat Gültekin Avcı ile 7 emniyet personeli adliyeye sevk edildi.İSTANBUL (AA) -İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, “Paralel Devlet Yapılanması”na yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Avcı ile 2 emniyet müdürü, 2 başkomiser, 1 komiser ve 2 polis memurunun emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde doktor kontrolünden geçirilen 8 şüpheli, Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne gönderildi.

– Soruşturmanın geçmişi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nca daha önce yürütülen ve takipsizlik kararı verilen “Sözde Kudüs Ordusu Terör Örgütü” soruşturmasında usulsüzlükler yapıldığı iddialarına ilişkin 22 Temmuz’da gerçekleştirilen operasyonda, aralarında eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün’ün de olduğu 11 emniyet görevlisi tutuklandı.

Soruşturmayı genişleten savcılık, yeni deliller doğrultusunda Şubat 2015’te düzenlenen ikinci operasyonda, “terör örgütü kurmak ve yönetmek”, “kurulan örgüte üye olmak”, “terör örgütünün faaliyeti kapsamında siyasal veya askeri casusluk”, “Türkiye Cumhuriyeti Hükumetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs” suçlarından 29 şüpheli polis hakkında gözaltı kararı verdi. Operasyonda gözaltına alınan 21 kişiden, 17’si tutuklandı. Bu operasyonda Fetullah Gülen ve Emre Uslu hakkında da tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.

Soruşturma kapsamında, elde edilen yeni deliller doğrultusunda, Adana ve Hatay’da Ocak 2014’te MİT’e ait tırların durdurulmasının ”Selam Tevhid” dosyası kapsamında yapıldığının tespiti üzerine, 5 Nisan 2015’te başlatılan üçüncü operasyonda aralarında yarbay ve binbaşıların da bulunduğu 19 kişi tutuklandı.

Soruşturma kapsamında yapılan 3 ayrı operasyonda yakalanan şüphelilerden 47’si halen tutuklu bulunurken, eski cumhuriyet savcısı, avukat Gültekin Avcı ile 7 emniyet personeli de 18 Eylül’de gözaltına alındı.

Muhabir: Arif Yakıcı

MFK

dream that i cheated on my boyfriend gpatterson.com i cheated on my boyfriend quotes
my girlfriend cheated on me with my best friend my girlfriend thinks i cheated on her cheat on my girlfriend
my husband cheated click affairs with married men