Esnaf da aydınlatma istiyor

Rusya ile yaşanan krizin üzerine bir de terör krizi gelince 2016’yı esnaf zor bir yıl olarak geçirdi.

Eklenme: 20 Aralık 2016 - 09:19 / Son Güncelleme: 20 Aralık 2016 - 9:19 / Editör: Büşra Kılıç

Yalçın KÜÇÜK- Antalya Hilal Gazetesi- Krizden etkilenen sadece turizmci olmazken esnafa bir darbe de saatlerin geri alınmaması ile geldi. Havalar erken kararmaya başlarken bazı bölgelerde aydınlatmaların yetersiz oluşu da esnafı zora soktu. Atatürk Caddesi esnafı geçmiş yıllarda ağaçlarda aydınlatma olduğunu ve bunun da caddeye renk kattığını söylerken bir süredir yanmayan ışıklandırmalara esnaf tepki gösteriyor.

Rusya ile yaşanan krizin üzerine bir de terör krizi gelince 2016 yılı her kesim için zor bir yıl oldu. Krizden esnaf da olumsuz etkilenirken üzerine bir de ek olumsuzluklar çıkınca esnaf daha da zor günler yaşıyor.

Turizmciler yeni yıla sayılı gün kala, kentin ana caddelerinde hiçbir ışıklandırma olmayışını eleştirdi. Turizmciler, Antalya’nın yeni yıla karanlıkta değil, ışıl ışıl girmesi gerektiğini söyledi.

Antalya’ya gelen yerli ve yabancı milyonlarca turistin en fazla uğrak noktalarından olan Atatürk Caddesi’nde de ışıklandırma isyanı yaşanıyor. Havalar erken kararmaya başlarken bazı bölgelerde aydınlatmaların yetersiz oluşu da esnafı zora soktu. Atatürk Caddesi esnafı geçmiş yıllarda ağaçlarda aydınlatma olduğunu ve bunun da caddeye renk kattığını söylerken bir süredir yanmayan ışıklandırmalara esnaf tepki gösteriyor.

Dönerciler çarşısı önündeki pek çok aydınlatmanın çalışmadığından yakınan esnaf caddeye renk gelmesi gerektiği görüşünde birleşiyor. Geçmiş yıllarda yolun ortasındaki ağaçlarda da aydınlatmalar olduğunu söyleyen esnaf birkaç yıldır bu aydınlatmaların çalışmadığından yakındı. Ağaçlara yerleştirilen aydınlatmaların elektriğinin belediye tarafından karşılandığını ve maliyetin yüksek olması nedeni ile aydınlatmaların kapatıldığı şeklinde duyumlar aldıklarını dile getiren Atatürk Caddesi esnafı havaların erken kararması nedeni ile yaşadıkları zor süreçten çıkışta belediyeden aydınlatma noktasında yardımcı olmalarını istiyor.