Esnafa tabure cezası

İsmetpaşa Caddesi’nde zaman zaman yorulan vatandaşların da dinlenmesi ve araçların parkını engelleme adına konulan tabure esnafa pahalıya mal oldu.

Eklenme: 23 Kasım 2016 - 08:52 / Son Güncelleme: 23 Kasım 2016 - 8:52 / Editör: Büşra Kılıç

NASREDDİN HOCA FIKRASI GİBİ

Yalçın KÜÇÜK- Antalya Hilal Gazetesi- İşgal hayatımızın hemen her alanında yerimizi almış durumda. Kaldırımlar araçlar tarafından işgal edilirken yollarda esnafın dükkan önünü kapatmaması açısından araçların parkını engelleme adına koyulanlar tarafından işgal ediliyor. İsmetpaşa Caddesi’nde zaman zaman yorulan vatandaşların da dinlenmesi ve araçların parkını engelleme adına konulan tabure esnafa pahalıya mal oldu. Trafik polisi tarafından Münasip Alkan isimli esnafa karayolunu işgal ettiği gerekçesi ile 412 lira ceza kesildi. Şimdi merak edilen ise benzer cezaların kesilip kesilmeyeceği.

Kaldırımların yada yolların işgali şehirde yaşayanların en fazla şikayet ettiği konuların başında gelirken Antalya’da ilginç bir trafik cezası kesildi.

Trafik cezası bir arabaya değil bir işyerine kesildi. Trafik ceza tutanağındaki plaka bölümüne işyeri yazarken cezanın kesilme nedeni ise karayolunu işgal etmek. Olay 21 Kasım saat 15.30 civarında meydana geldi. Esnaf gerek yorulan vatandaşların dinlenmesi gerekse araçların dükkan önüne parkını engellemek adına yol kenarına tabure koyarken esnafa karayolunu işgal ettiği gerekçesi ile 412 lira para cezası kesildi.

Trafik polisi tarafından kesilen 412 liralık ceza karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen esnaf Münasip Alkan ceza makbuzuna da imza atmadı. Olaya şahit olan Balbey Mahalle Muhtarı Abdullah Uyaroğlu da mahallesinde hizmet veren esnafa destek verdi. Uyaroğlu, “Bir yaşına daha girdim.Balbey’imizin içi başka sorun, dışı başka sorun. Olay şöyle meydana geliyor, İsmetpaşa Caddesi üzerinde önceden bulunan park yasağı tabelaları kaldırılarak, sınırlı süreli park bölgesi levhaları takıldı. Amaç kısa süreli esnafa alışverişe girenler araçlarını yol kenarına koyabilsin. Lakin bunu suistimal yaparak uzun süreli aracını park edenler de var. Konu esnafa tabureni nasıl karayoluna koyarsın diyerek tam 412 lira ceza kesilmesi hem de makbuzlu… Evet yanlış duymadınız 412 lira trafik cezası kesiliyor. Neymiş efendim karayolunu işgal ediyormuş esnaf. O esnaf yoldan geçen yaşlı amcaya teyzeye sandalyesini taburesini veriyor, az dinlensin soluklansın diyerek, suç mu işliyor, bu nasıl bir iştir değerli yetkililer” diyerek olayı kamuoyuna duyurdu.

Kesilen ceza karşısında esnaf şaşkınlığını gizleyemezken merak edilen ise trafik polislerinin yol üzerindeki diğer işgallere karşı ceza kesip kesmeyeceği.