Facebook hayır kurumu

45 milyar doları çocukların daha iyi bir dünyada yaşaması için harcayacak.NEW YORK (AA / bik.gov.tr) – Facebook’un kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Mark Zuckerberg ve eşi Priscilla Chan, geçen hafta dünyaya gelen kızları Max’a hitaben yazdıkları mektupta, milyarlarca dolarlık bir söz verdi. Mark Zuckerberg’in Facebook hesabından yayınlanan mektupta genç çift, tüm ebeveynler gibi çocuklarını daha […]

Eklenme: 2 Aralık 2015 - 12:05 / Son Güncelleme: 2 Aralık 2015 - 12:05 / Editör: BIK

45 milyar doları çocukların daha iyi bir dünyada yaşaması için harcayacak.NEW YORK (AA / bik.gov.tr) – Facebook’un kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Mark Zuckerberg ve eşi Priscilla Chan, geçen hafta dünyaya gelen kızları Max’a hitaben yazdıkları mektupta, milyarlarca dolarlık bir söz verdi.

Mark Zuckerberg’in Facebook hesabından yayınlanan mektupta genç çift, tüm ebeveynler gibi çocuklarını daha iyi bir dünyada yetiştirmek istediklerini belirterek, bunun için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini ifade etti.

Mektuplarında kızlarına, “Senin kuşağının daha iyi bir dünyada yaşayabilmesi için, bizim kuşağımızın yapabileceği çok şey var” diye seslenen çift, oluşturacakları “Chan Zuckerberg Vakfı” için bugünkü değeri yaklaşık 45 milyar doları olan Facebook hisselerinin yüzde 99’unu hayattayken kullanacaklarını açıkladı.

“Chan Zuckerberg Vakfı”, kişiselleştirilmiş eğitim, tedavi edilebilir hastalıklar, insanlar arası iletişim ve güçlü toplumların inşası konularında çalışma yürütecek.

Muhabir: Bilgin S. Şaşmaz

AMT