‘Film de olsa rencide edemez’

Türk Sağlık- Sen Antalya Şube Başkanı Ali İhsan Yılmaz, özel bir televizyon kanalında yayınlanan Arka Sokaklar dizisinin bir sahnesinde ambulans hizmetiyle ilgili sözlere tepki gösterdi.

Eklenme: 11 Ekim 2016 - 09:09 / Son Güncelleme: 11 Ekim 2016 - 9:09 / Editör: Büşra Kılıç

Yalçın KÜÇÜK- Antalya Hilal Gazetesi- “Televizyondaki film sahnesi de olsa kimse sağlık çalışanlarını rencide edemez” diyen Başkan Yılmaz, “Güvenlik görevlilerinin olmadığı terör, kavga, şiddet ortamlarına girerek ‘önce insan’ diyerek; dil, din, ırk, mezhep, meşrep gözetmeksizin tüm insanlara gerekli müdahaleyi yapan sağlık çalışanlarımız takdir edilmeyi herkesten çok hak etmektedirler. Son zamanlarda sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddetin hızla tırmandığı günümüzde bir filmin senaryosunun sağlık çalışanlarını itibarsızlaştırıcı değil, onore edici olmasını beklerdik” ifadelerini kullandı.

Türk Sağlık- Sen Antalya Şube Başkanı Ali İhsan Yılmaz, özel bir televizyon kanalında yayınlanan Arka Sokaklar dizisinin bir sahnesinde ambulans hizmetiyle ilgili sözlere tepki gösterdi.

“Televizyondaki film sahnesi de olsa kimse sağlık çalışanlarını rencide edemez” diyen Başkan Yılmaz, “Dizide yer alan ifadelerin vatandaşlarımıza gece gündüz 24 saat kesintisiz hizmet veren sağlık çalışanlarımıza karşı itibarsızlaştırma, kin nefret uyandırma, aşağılama gibi sonuçlar doğurabileceği kaçınılmazdır. Sağlık Bakanlığında ve 112 ambulanslarında görev yapan tüm sağlık çalışanlarımız görev sorumluluğunun bilincindedir. Güvenlik görevlilerinin olmadığı terör, kavga, şiddet ortamlarına girerek ‘önce insan’ diyerek; dil, din, ırk, mezhep, meşrep gözetmeksizin tüm insanlara gerekli müdahaleyi yapan sağlık çalışanlarımız takdir edilmeyi herkesten çok hak etmektedirler. Son zamanlarda sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddetin hızla tırmandığı günümüzde bir filmin senaryosunun sağlık çalışanlarını itibarsızlaştırıcı değil, onore edici olmasını beklerdik” şeklinde konuştu.

Başkan Yılmaz, “Temennimiz, sağlık çalışanlarımıza bundan sonraki süreçte hak ettikleri değerin verilmesi, takdir edilmeleri gerekiyor. Toplumda yanlış algı oluşmasına sebep olacak ifadelerden kaçınılmalı. Bu tür ifade ve davranışlar sağlık çalışanlarına karşı toplumda güven ve itibar kaybına yol açabilecek ve hedef gösterilmesine neden olacaktır” ifadelerini kullandı.