Fransa’da haftalık dergiye saldırı

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Paris’teki haftalık mizah dergisi Charlie Hebdo gazetesinin binasına yapılan saldırıda 11 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. PARİS (AA) – Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, başkent Paris’teki haftalık mizah dergisi Charlie Hebdo gazetesinin binasına yapılan saldırıda 11 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Olay yerine giderek açıklama yapan Hollande, mizah dergisine yapılan saldırıyı şiddetle kınadı ve olayın kesinlikle bir terör saldırısı […]

Eklenme: 7 Ocak 2015 - 15:08 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:18 / Editör: BIK

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Paris’teki haftalık mizah dergisi Charlie Hebdo gazetesinin binasına yapılan saldırıda 11 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.

PARİS (AA) – Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, başkent Paris’teki haftalık mizah dergisi Charlie Hebdo gazetesinin binasına yapılan saldırıda 11 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.

Olay yerine giderek açıklama yapan Hollande, mizah dergisine yapılan saldırıyı şiddetle kınadı ve olayın kesinlikle bir terör saldırısı olduğunu belirtti.

Hollande, Fransa’nın “özgürlükler ülkesi olduğu için böyle bir saldırı yaşadığını” vurgulayarak, ülke olarak büyük bir şok içinde olduklarını kaydetti.

Ölenler arasında iki polis memuru bulunduğu belirtildi. Saldırıda yararlıların tamamının durumunun ağır olduğu ifade ediliyor, bu nedenle ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

Kaç kişi oldukları henüz bilinmeyen saldırganların ise olayın hemen ardından siyah bir araçla olay yerinden kaçtığı öğrenildi. 

Saldırının ardından ülke genelinde güvenlik önlemleri en üst düzeye çıkarıldı. 

– Bağdadi karikatürü –

Bu arada, mizah dergisi Charlie Hebdo’nun resmi Twitter hesabından olayın yaşandığı saatlerde paylaşılan bir karikatür dikkatleri çekti.

Derginin hesabından yaklaşık iki saat önce paylaşılan karikatürde, terör örgütü IŞİD lideri Ebubekir El Bağdadi olarak çizilen bir karakter ve “Herkese sağlık dolu bir yıl diliyorum” sözleri yer alıyor.

women looking to cheat infidelity in marriage my wife cheated on me now what