GAP Yerel Medya Çalıştayı sona erdi

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen “GAP Yerel Medya Çalıştayı” tamamlandı.

Eklenme: 9 Kasım 2018 - 17:34 / Son Güncelleme: 9 Kasım 2018 - 17:35 / Editör: Ferhat Esnek

Gaziantep Üniversitesi Mavera Kongre ve Sanat Merkezinde dün başlayan GAP Yerel Medya Çalıştayında ikinci gün ‘Yerel Medya, Demokrasi ve Toplum’ adlı oturumla başladı.

GAÜN Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emre Köksalan’ın Moderatörlüğünde gerçekleşen oturumda; Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Şeker “Demokratik İşlevleri Bakımından Yerel Basının Önemi”, Dr. Nevriye Yıldırım “Yerel Medyanın Toplumsal Hayattaki Rolü”, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Edibe Sözen “Yerel Medyanın Gündem ve Kamuoyu Oluşturma Süreçleri”, Siyaset Bilimci Dr. İrfan Barut “Demokrasinin Bir Bileşeni Olarak Medya ve Medya Özgürlüğü” konularında sunum yaptı.

Gaziantep Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mesut Yücebaş’ın Moderatörlüğünde GAP Yerel Medya Çalıştayının “Yerel Medyanın Güncel Sorunları” adlı ikinci günün 2. oturumda; Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği temsilcileri İdris Taş ve Ahmet Atılmış “Yerel Radyo TV’lerin Sorunları ve Çözüm Önerileri” konularında sunum yaptı.

Akademisyenler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve basın ve medya ile ilgili idari temsilcilerin bir araya geldiği Çalıştay’ın son oturumda ise soru-cevap bölümüyle karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmuştur. “GAP Yerel Medya Çalıştayı” çalıştay raporlarının değerlendirilmesinin ardından sona erdi.