Gaziantep Yerel Medyasına Eğitim Desteği

Basının her türlü ihtiyacını karşılamaya yardımcı olan Basın İlan Kurumu, yerel gazetelerin kendilerini geliştirebilmesi için yurdun çeşitli illerinde eğitim programları düzenlemeye devam ediyor. Bunlardan biri de 26 – 27 Eylül 2018 tarihlerinde Gaziantep’te gerçekleştirilecek.

Eklenme: 10 Eylül 2018 - 16:28 / Son Güncelleme: 27 Eylül 2018 - 19:03 / Editör: Arzu CİHANGİR

Gaziantep’te yayımlanan resmî ilan ve reklam yayınlama hakkını haiz 16 basın işletmesi çalışanlarına yönelik olarak düzenlenen “Medyada Mizanpaj ve Haber Dilinin İyileştirilmesi” konulu eğitim, 26 Eylül Çarşamba günü saat 9’da Gaziantep Ticaret Odası Toplantı salonunda başlayacak.

İpekyolu Kalkınma Ajansının sunduğu teknik destek programından yararlanılarak hazırlanan eğitim deneyimsel öğrenme tabanlı olacak. Eğitimin müfredatı ayrıca örnek vaka çalışmaları, grup çalışmaları, simülasyon uygulamaları, beyin fırtınası yöntemleri ile de desteklenecek.

Bu proje ile bireysel ve toplumsal mirasın kuşaktan kuşağa aktarılması, kamuoyu oluşumu ve tarihsel bilgilerin derlenip toparlanması konularında önemli bir kamu görevini icra eden yerel gazetelerde, bölge hakkında yapılan haberlerin iyileştirilmesi, görsel tasarımlarının daha nitelikli hale getirilmesi, halkın sesini yansıtan gazetelerin okuyucularıyla daha yakın bir iletişim kurması hedefleniyor.

İki gün sürecek eğitim sonunda katılımcılara “katılım belgesi” de verilecek.