Gazze’de ‘gençlerin acısı’ resmedildi

Gazze’de gençlerin yaşadığı sıkıntılara dikkati çekmek için 50 metrelik tuval üzerine resim çizildi.GAZZE (AA) – Gazze’de, onlarca sanatçının katıldığı etkinlikte, 50 metrelik duvara gerilen tuval üzerine “Gençlerin acısı” temalı resim çizildi. UNESCO’nun sponsorluğunda düzenlenen etkinlik kapsamında onlarca sanatçı, başta “işsizlik” ve “daha iyi bir yaşam umuduyla yasa dışı yollardan başka ülkeye göç” olmak üzere Filistinli […]

Eklenme: 9 Eylül 2015 - 16:42 / Son Güncelleme: 9 Eylül 2015 - 16:42 / Editör: BIK

Gazze’de gençlerin yaşadığı sıkıntılara dikkati çekmek için 50 metrelik tuval üzerine resim çizildi.GAZZE (AA) – Gazze’de, onlarca sanatçının katıldığı etkinlikte, 50 metrelik duvara gerilen tuval üzerine “Gençlerin acısı” temalı resim çizildi.

UNESCO’nun sponsorluğunda düzenlenen etkinlik kapsamında onlarca sanatçı, başta “işsizlik” ve “daha iyi bir yaşam umuduyla yasa dışı yollardan başka ülkeye göç” olmak üzere Filistinli gençlerin yaşadığı sıkıntıları 50 metre uzunluğundaki tuvale resmetti.

AA muhabirine etkinlik hakkında konuşan ressam Riham el-İymavi, Filistinli gençlerin içinde bulunduğu durumu anlatmak amacıyla çizdikleri resimlere son dokunuşları yaptıklarını belirtti.

İymavi, “denizde batan üniversite diplomaları ve yaşam hakkı için haykıran gençlerin” tasvir edildiği çizimler aracılığıyla, çok geç olmadan Gazze’deki gençlerin acısını dindirecek çözüm üretmeleri için uluslararası topluma mesaj vermek istediklerini kaydetti.

Dünya Bankası tarafından 22 Temmuz’da yayımlanan açıklamada, Gazze’nin yüzde 43’le dünyanın en yüksek işsizlik oranına sahip bölgesi olduğu, toplumunun yüzde 80’inin yardıma muhtaç, yüzde 40’ının ise yoksulluk sınırının atında yaşadığı belirtilmişti.

Muhabir: Said İbicioğlu

AMT

should i cheat on my husband thebaileynews.com i told my husband i cheated on him
dream that i cheated on my boyfriend i cheated on my boyfriend how to get him back i cheated on my boyfriend quotes
why do i want my wife to cheat on me brokenwrenchbrewing.com why do i want to cheat on my wife
my husband cheated click affairs with married men
marriage affairs married affairs sites will my husband cheat again
marriage affairs survivingediscovery.com will my husband cheat again