Gazze’deki hayvanlara Four Paws’tan yardım

Four Paws hayvan hakları örgütü, İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılarda hasar gören “Güneyin Ormanı” isimli hayvanat bahçesindeki hayvanları Ürdün ve Afrika’daki doğal yaşamı koruma alanlarına nakletti.

Eklenme: 24 Ağustos 2016 - 13:02 / Son Güncelleme: 24 Ağustos 2016 - 13:02 / Editör: Arzu CİHANGİR

GAZZE  – Avusturya merkezli Four Paws hayvan hakları örgütü, İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılarda hasar gören “Güneyin Ormanı” isimli hayvanat bahçesindeki hayvanları Ürdün ve Afrika’daki doğal yaşamı koruma alanlarına nakletti.

Gazze’deki Tarım Bakanlığı Veterinerlik Hizmetleri Genel Müdürü Zekeriya el-Kefarine, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail yönetiminin, Four Paws hayvan hakları örgütünün Gazze’deki 13 hayvanı Beyt Hanun (Erez) sınır kapısından nakletmesine izin verdiğini belirtti.

Söz konusu hayvanların hasta olduğunu ve tedavi görmesi gerektiğini ifade eden Kefarine, nakil işleminin Four Paws hayvan hakları örgütünde görevli veteriner ekibin, söz konusu hayvanları sağlık kontrolünden geçirmesinin ve uyuşturma işlemini bitirmesinin ardından başladığını söyledi.

“Güneyin Ormanı” isimli hayvanat bahçesindeki hayvanların Avusturya merkezli Four Paws hayvan hakları örgütü tarafından Ürdün ve Afrika’ya nakledileceği belirtilmişti.

Güneyin Ormanı hayvanat bahçesi, 2014’te İsrail saldırıları nedeniyle telef olan hayvan fotoğraflarının basına yansımasının ardından dünya kamuoyunun dikkatini çekmiş ve Arap basını ile hayvan hakları kuruluşları burayı “dünyanın en kötü hayvanat bahçesi” olarak adlandırmıştı.

Avusturya merkezli Four Paws hayvan hakları örgütü, İsrail’in 2014’teki saldırılarında “travma yaşayan” 3 aslanı aynı yıl psikolojik tedavi için Ürdün’e götürmüştü.

AA