Geleceğin gazetecilerine ödül

Gençlik ve Spor Bakanlığınca düzenlenen Sinema Kampı’ndan ödülle dönen geleceğin gazetecileri Ayşegül Kum ile Güllü Akgül’ün eserleri ilgi ile izlendi.

Eklenme: 21 Mart 2018 - 15:14 / Son Güncelleme: 21 Mart 2018 - 16:40 / Editör: Ferhat Esnek

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ‘Geleceğin Sinemacıları ile Buluşuyoruz’ sloganıyla Mersin’de düzenlenen Sinema Kampı’nda Ordu Üniversitesi Ulubey Yüksekokulu Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Öğrencileri Ayşegül Kum “En İyi Kurgu”, Güllü Akgül ise “Geleceğin Sinemacısı” ödülüne layık görülmüştü.

İki üniversite öğrencisinin Sinema Kampı’nda hazırladıkları filmler Ulubey Yüksekokulu’nda düzenlenen programda gösterime sunuldu. Gala programına Ulubey YO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Serkan Güney, Basın İlan Kurumu Ordu Şube Müdürü Murat Yürekli, Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Erişen, Gazetecilik ve Habercilik Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Anıl Kaan Uçar, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.

Programın açılışında kısa bir konuşma yapan Ulubey Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç Dr. Serkan Güney, Gazetecilik ve Habercilik Bölüm öğrencilerinin gösterdiği başarıyı takdirle izlediğini ifade etti. Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Anıl Kaan Uçar ise, Ordu Üniversitesi Ulubey Meslek Yüksek Okulu bünyesinde bulunan Gazetecilik ve Habercilik Bölümünün böyle bir ödülle dönmelerinin mutluluk verici olduğunu söyledi.

Genç gazeteci adaylarının bu başarısının oldukça anlamlı olduğunu ifade eden Basın İlan Kurumu Müdürü Murat Yürekli ise, “Genç meslektaşlarımızın gösterdiği bu başarıyı kutluyorum. Hocalarını da kutluyorum. Zira, Ordu’da İletişim Fakültesi olmamasına rağmen Bu Meslek Yüksek Okulunda böyle bir bölümün varlığı oldukça anlamlıdır. Bu iki kardeşimizin başarısı tüm Ordu’nun başarısıdır” dedi.

İlgi ile izlendi
Geleceğin gazetecileri Ayşegül Kum ile Güllü Akgül’ün bata “Cennetin Anneleri” olmak üzere hazırladıkları kısa filmler ilgi ve beğeni ile izlendi.

18-24 yaş arası radyo-televizyonculuk bölümü öğrencilerinden ve sinemaya gönül veren genç kadınlardan oluşan 106 kampçı, 9 eğitmenin katılımı ile başlayan Sinema Kampı’na tek önlisans Basın ve Yayıncılık programı düzeyinde katılım gösteren Ordu Üniversitesi oldu.

Sinema alanında uzman Asuman Bora, Aliye Uzunatağan, Gülin Tokat, Güner Erdugan, Yunus Nihat Özcan, Şengül Halat, Dursun Atak ve Yiğit Arslan gibi isimlerden sinema teknik, kurgu montaj, görsel sanatlar, senaryo, oyunculuk ve yönetmenlik gibi dersleri alma fırsatı yakalayan Ulubey Meslek Yüksekokulu Basın ve Yayıncılık programı öğrencilerinden Ayşegül Kum ve Güllü Akgül, “Cennetin Anaları” isimli kısa filmleri ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından “En İyi Kurgu” ve “Geleceğin Sinemacısı” ödüllerine layık görülmüştü.