Geleceğin liderleri kampta buluştu

Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü bünyesinde, aday lider izcilerin katıldığı, geleceğin lider izcileri için düzenlenen ve değerler eğitiminin, ahlaklı lider izcilik bilincinin aşılandığı 3 günlük Aday Lider İzci Kampı, Aksu Kumköy mevkiinde gerçekleştirildi.

Eklenme: 19 Ekim 2016 - 09:38 / Son Güncelleme: 19 Ekim 2016 - 9:38 / Editör: Büşra Kılıç

Cengizhan YILDIRIM- Gazete Bir Gazetesi- Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü bünyesinde, aday lider izcilerin katıldığı, geleceğin lider izcileri için düzenlenen ve değerler eğitiminin, ahlaklı lider izcilik bilincinin aşılandığı 3 günlük Aday Lider İzci Kampı, Aksu Kumköy mevkiinde gerçekleştirildi.

14-16 Ekim 2016 tarihlerinde gerçekleşen kampla ilgili izcilk komisyon başkanı lider izci Yunus Altuntaş’la birlikte yavrukurt ve ergin izcilere destek ve eğitim veren Akdeniz Üniversitesi 1.sınıf öğrencisi Batuhan Karagöz kamp hakkında şu bilgileri aktardı.

Kulübümüzün en aktif izcilerine, liderliğin ve izciliğin temel esaslarını konu edinen “Aday Lider İzci Kumköy Deniz Kampı”nı tamamladık. Kampta doğa ile yaşamdan izcilerin doğa da yapabileceklerini içeren bir çok konuya değinildi. Havalı tüfek ve okçuluk istasyonlarında eğlenceli dakikalara şahit olduk.

Aday izcilerimiz gece nöbeti ile kendilerini ve kamp alanlarını koruma noktasında tecrübe edindi. Sahil hattı boyunca yapılan doğa yürüyüşü ile güneşin doğuşuna şahit olduk. Pozitif bir kamp geçirdik. Yunus liderimizle birlikte Kulübümüze taze kan olacak yeni lider izcilerimizle daha güçlü bir Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü olarak, her alanda lider,ahlaklı ve milli-manevi değerlerine sahip izciler yetiştirmek ana gayemizdir.”