Gelini baba evinden deve ile aldı

Nazilli’de Aydın Büyükşehir Belediye İmar A.Ş. bünyesinde şoför olarak çalışan Hüseyin Balcı ile Cansu Can, evlenerek dünyaevine girdi. Düğün öncesinde Balcı, gelini baba evinden deve ile aldı.

Eklenme: 2 Kasım 2018 - 14:29 / Son Güncelleme: 2 Kasım 2018 - 14:29 / Editör: Mevlüt Çiftçi

Arslanlı Mahallesindeki düğünde Mustafa ve Gülümser Can’ın kızları Cansu ile Davut ve İlknur Balcı’nın oğulları Hüseyin, bir ömür boyu mutluluğa ‘evet’ dedi. Örnek düğünde, unutulmaya yüz tutmuş gelenekler yaşatıldı.
Damat Balcı, baba evinden deve ile aldığı gelini deve sırtında gezdirdi. Gelin Cansu Can, Arslanlı Mahallesindeki düğün alanına deve sırtında geldi. Daha sonra damat Balcı’nın arkadaşları göbek dansıyla ayran ve kızartma yaptırdı. Düğüne katılan davetliler, geç saatlere kadar gönüllerince eğlendi.
Düğünde Hüseyin Balcı’nın sağdıçlığını Sadettin Arslan yaparken, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ile Aydın Büyükşehir Belediye İmar A.Ş. çalışanları da genç çifti mutlu günlerinde yalnız bırakmadı. Düğüne Balcı ve Can aileleri, yakınları ve sevenlerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

NAZİLLİ ADALET