‘Geri adım atma söz konusu olmayacak’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti, teröristlerden şehitlerimizin kanlarının hesabını sorma gücüne sahiptir. Burada herhangi bir geri adım atma söz konusu olmayacaktır” dedi.ANKARA (AA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çin ve Endonezya’yı kapsayan resmi ziyaretleri öncesinde, Esenboğa Havalimanı’nda basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, sözlerine dün teröristler tarafından eşi ve kızının yanındayken uğradığı silahlı saldırıda şehit edilen Muş […]

Eklenme: 28 Temmuz 2015 - 14:41 / Son Güncelleme: 28 Temmuz 2015 - 14:41 / Editör: BIK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti, teröristlerden şehitlerimizin kanlarının hesabını sorma gücüne sahiptir. Burada herhangi bir geri adım atma söz konusu olmayacaktır” dedi.ANKARA (AA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çin ve Endonezya’yı kapsayan resmi ziyaretleri öncesinde, Esenboğa Havalimanı’nda basın toplantısı düzenledi.

Erdoğan, sözlerine dün teröristler tarafından eşi ve kızının yanındayken uğradığı silahlı saldırıda şehit edilen Muş Malazgirt İlçe Jandarma Garnizon Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız’a Allah’tan rahmet dileyerek başladı.

Teröristlerin “Alçakça, haysiyetsizce, kalleşçe saldırılarında” şehit olan asker, polis, korucu olarak görev yapan tüm güvenlik görevlilerine bir kez daha Allah’tan rahmet dileklerini ileten Erdoğan, terörle mücadelede kararlılık mesajı vererek şunları söyledi:

“Türkiye Cumhuriyeti devleti teröristlerle, onları destekleyen sözde siyasetçi, sözde aydın, sözde sivil toplum kuruluşu temsilcisi herkesten de şehitlerimizin kanlarının hesabını sorma gücüne sahiptir. Burada herhangi bir geri adım atma söz konusu olmayacaktır. Bu bir süreçtir ve bu süreç aynı kararlıkla devam edecektir. Milletimizin bundan emin olmasını özellikle istiyorum, gerek kırsalda gerek şehirlerde olsun elinde silahı veya molotofu, yüzünde maskesi olan herkes önce güvenlik güçlerimizden, ardından adli kurumlardan gereken cevabı alacaktır. Bu konuda hem güvenlik güçlerimizin, hem savcı ve hakimlerimizin ihtiyaç duydukları yasal düzenlemeler zaten yapılmıştır. Artık bu yetkilerin en etkili şekilde kullanılması şarttır”

“Milletimizin sabrını zorlayan bu hainlere hak ettikleri şekilde karşılık verileceğinden milletimin endişesi olmasın” diyen Erdoğan, “Türkiye, adı ve amacı ne olursa olsun ülkesine ve milletine karşı ihanet içerisine giren her türlü paralel devlet yapılanmasıyla mücadele etme dirayetine sahiptir. Bu milletin ve bu devletin hoşgörüsünü, sabrını, vakarını istismar edenler hak ettikleri cevabı en kısa zamanda alacaklardır, almaya da başladılar” şeklinde konuştu.

“Türkiye’nin mücadelesi sıradan bir mücadele değildir”

Türkiye’nin verdiği mücadeleye yönelik bazı istismarlar yapıldığına işaret eden Erdoğan, “Türkiye’nin gerek şu anda Güney’de verdiği mücadele gerekse Türkiye’nin Kandil’de ve içeride vermiş olduğu mücadele sıradan bir mücadele değildir. Eş zamanlı olarak gerek DEAŞ ile gerekse diğer terör örgütleriyle verilmekte olan mücadele aslında bu ülkenin basit bir itibar mücadelesi de değildir. Sadece ve sadece milletimizin huzuruna, milletimizin can güvenliğine, mal güvenliğine kastedenlere karşı devletin üzerinde olan görevi yerine getirme mücadelesidir ve bunu sonuna kadar kararlılıkla sürdüreceğiz” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İç Güvenlik Yasası’yla bazı düzenlemelerin uygulamaya geçirileceğini belirterek, şunları kaydetti:

“Şehirlerde çıkardığımız son İç Güvenlik Yasasıyla, İç Güvenlik Yasası’nın içeriğinde ne varsa bunlar sadece bir yasa olarak bilinmelidir ki yasal bir düzenlemenin kitaplar arasında kalması için yapılmamıştır, bunlar uygulamaya girecektir. Süreç şu anda başlamıştır ve bu süreç herhangi bir rehavete fırsat vermeden de devam edecektir. Şu anda bazı dezenformasyonlar yapılmak suretiyle Türkiye’nin terör örgütleri arasında herhangi bir ayrıma gittiği gibi yakıştırmalar tamamıyla bir dezenformasyon olmanın yanında Türkiye’nin gücünü hazmedemeyenlerin ifadeleridir.”

“Süreç devam edecek”

Erdoğan, NATO’nun da bugün Türkiye’deki olaylara ilişkin bir toplantısının bulunduğunu anımsatarak, “Bugün, NATO’nun olağanüstü bu konuyu muhtevi toplantısı var. Burada da NATO üzerine düşen neyse bu adımı atmaya hazır olduğunu beyan edeceğine inanıyorum” diye konuştu.

“En önemli olay Güney’de attığımız adımlardır, bunun yanında Kandil’de ve içeride attığımız, atacağımız adımlardır” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütlerine yönelik operasyonların, “Bu iş bitmiştir anlamına gelemeyeceğini, sürecin devam edeceğini” kaydetti.

Muhabir: İlhan Toprak

AMT

i dreamed my wife cheated on me gerarprieto.com reasons women cheat
i cheated on my boyfriend with a black guy i cheated on my boyfriend quotes i cheated on my boyfriend what do i do
i cheated on my boyfriend with a black guy i cheated on my boyfriend quotes i cheated on my boyfriend what do i do
my girlfriend cheated on me with my best friend my girlfriend thinks i cheated on her cheat on my girlfriend
my husband cheated why women cheat affairs with married men