Girişimci adaylar sertifikalarını aldı

ANKESOB Başkan Vekili Ar, “Küreselleşen dünyada rekabette baş aktör olabilmenin temel unsurlarından birisi girişimciliği önemsemektir.” diye konuştu

Eklenme: 17 Kasım 2016 - 09:32 / Son Güncelleme: 17 Kasım 2016 - 15:13 / Editör: Büşra Kılıç

Ersin ODABAŞI- Ticari Hayat Gazetesi-  ANKESOB toplantı salonunda gerçekleştirilen sertifika töreninde I. Dönem 6. Grup ile II. Dönem 7 ve 8. Gruplarda düzenlenen eğitim programlarında başarılı olan 90 girişimci adaya sertifikaları teslim edildi.

Sertifika töreninde konuşan Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkan Vekili Hüseyin Ar, ülkenin yeni girişimciler vasıtasıyla gelişebileceğini vurgulayarak, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılan kursiyerlere girişimcilik konusunda tavsiyelerde bulundu.

Kadınların girişimcilik eğitimlerine daha yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden Ar, “Küreselleşen dünyada rekabette baş aktör olabilmenin temel unsurlarından birisi girişimciliği önemsemektir. Üretime, istihdama, rekabetçi olmaya giden yol girişimcilikten geçmektedir. Biz de ANKESOB olarak girişimciliği ilimiz ve ülkemiz açısından çok önemsiyoruz ve teşvik etmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.” şeklinde konuştu.

Başkan Vekili Ar’ın konuşmasının ardından eğitimleri başarıyla bitiren 90 girişimci adayı ANKESOB yöneticileri tarafından  sertifikalarını aldı.