Google iki yeni hizmetini duyurdu: Fotoğraflar ve PhotoScan

Google Türkiye Ofisi, yaptığı lansman toplantısında Google Photos (Fotoğraflar) ve PhotoScan uygulamalarını kullanıcılarına duyurdu.

Eklenme: 23 Kasım 2016 - 19:11 / Son Güncelleme: 23 Kasım 2016 - 19:27 / Editör: Arzu CİHANGİR

Fotoğraflara her yerden erişmek ve sınırsız depolama alanı sunan Google Fotoğraflar uygulaması, aynı zamanda fotoğraf ve videoların düzenlemesi, fotoğraflar arasında kolaylıkla arama yapılmasına da imkan veriyor. Böylece fotoğraflardan otomatik olarak eğlenceli koleksiyonlar, hareketli görüntüler, slayt gösterileri hazırlamak ve bunlara istenen cihazdan erişmek, özel albümler oluşturmak ve paylaşmak mümkün olacak.

Google PhotoScan ile tarayıcı cepte

Google Türkiye Ofisi, Fotoğraflar uygulamasının lansmanında 80’leri ve 90’ları yani daha dijitalin olmadığı zamanları tema olarak kullandı. O dönemlere ait ve evlerde tutulan fotoğrafların dijital dünyaya aktarılabilmesi içinse PhotoScan uygulamasını tanıttı. Google PhotoScan uygulaması kağıda basılı tüm eski fotoğrafları mobil cihazlarla saniyeler içerisinde tarayıp, dijital kopyalarını sınırsız depolama alanı sunan Google Fotoğraflar’a aktarabiliyor.

Google Fotoğraflar, fotoğraf ve videoları tarihe göre sıralayarak, gün, hafta, ay ve yıllar arasında kolayca gezinti yapmayı sağlıyor. Fotoğraflar içinde nesne veya yer adına göre sözcükle de arama yapılabiliyor.