Görme engelli eşine 42 yıldır “şoförlük” yapıyor

Kastamonu’nun Hanönü ilçesinde yaşayan ev hanımı Ayşe Özgür, 42 yıl önce evlendiği görme engelli öğretmen eşi Cemal Özgür’ün adeta “gönüllü şoförü” oldu.

Eklenme: 17 Ekim 2016 - 13:17 / Son Güncelleme: 17 Ekim 2016 - 13:17 / Editör: Büşra Kılıç
Görme engelli eşine 42 yıldır "şoförlük" yapıyor - Kastamonu'nun Hanönü ilçesinde yaşayan ev hanımı Ayşe Özgür, 42 yıl önce evlendiği görme engelli öğretmen eşi Cemal Özgür'ün adeta "gönüllü şoförü" oldu - Ayşe Özgür: "Evlendiğimizde okur yazar bile değildim. Eşim bana yardımcı oldu. Aynı yıl okur yazar belgesi ve ehliyet alarak eşimin şoförlüğünü yapmaya başladım" - Cemal Özgür: "Öğretmenliğe başladığım ilk yıllardan beri her işimizi eşimle beraber yaptık. 42 yıldır nereye gidersem, eşim götürdü" KASTAMONU (AA) - ÖMER ERİM BAŞTİMAR - Kastamonu'nun Hanönü ilçesinde yaşayan 74 yaşındaki ev hanımı Ayşe Özgür, 42 yıldır görme engelli eşinin adeta şoförlüğünü yapıyor. 42 yıl önce, doğuştan görme engelli Cemal Özgür ile evlenen Ayşe Özgür, eşinin yardımıyla o tarihlerde yaşı büyük gençler için açılan kurslara giderek "okur-yazar" belgesini aldı. Baba evindeyken traktör sürmesini bilen ve evlendiğinde eşinin ailesine ait otomobili de kullanmayı öğrenen Özgür, evlendiği yıl girdiği sınavda da başarılı olarak ehliyet aldı. Ayşe Özgür o tarihten itibaren, öğretmen olan eşini okula götürüp getirmeye başladı. Özgür, eşi emekli olmasına rağmen halen "şoförlüğünü" yapmayı sürdürüyor. Ayşe Özgür, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 42 yıl önce bir çobanın kızıyken görme engelli öğretmen Cemal Özgür ile görücü usulüyle evlendiğini söyledi. ( Ömer Erim Baştımar - Anadolu Ajansı )

KASTAMONU- Kastamonu’nun Hanönü ilçesinde yaşayan 74 yaşındaki ev hanımı Ayşe Özgür, 42 yıldır görme engelli eşinin adeta şoförlüğünü yapıyor.

42 yıl önce, doğuştan görme engelli Cemal Özgür ile evlenen Ayşe Özgür, eşinin yardımıyla o tarihlerde yaşı büyük gençler için açılan kurslara giderek “okur-yazar” belgesini aldı. Baba evindeyken traktör sürmesini bilen ve evlendiğinde eşinin ailesine ait otomobili de kullanmayı öğrenen Özgür, evlendiği yıl girdiği sınavda da başarılı olarak ehliyet aldı.

Ayşe Özgür o tarihten itibaren, öğretmen olan eşini okula götürüp getirmeye başladı. Özgür, eşi emekli olmasına rağmen halen “şoförlüğünü” yapmayı sürdürüyor.

Ayşe Özgür, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 42 yıl önce bir çobanın kızıyken görme engelli öğretmen Cemal Özgür ile görücü usulüyle evlendiğini söyledi.

AA