Görme engelli şampiyonların hedefi milli takım

Okullararası Golbol Türkiye Şampiyonası’nda birinci olan Aşık Veysel Görme Engelliler Ortaokulu öğrencilerinin yeni hedefi, milli takıma girebilmek.

Eklenme: 10 Haziran 2016 - 14:54 / Son Güncelleme: 10 Haziran 2016 - 14:54 / Editör: BIK
Fotoğraf: Meriç ÜRER / AA

İZMİR –  Okullararası Golbol Türkiye Şampiyonası’nda birinci olan Aşık Veysel Görme Engelliler Ortaokulu öğrencileri, milli takıma girme hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor.

Alanya’da geçen ay düzenlenen Okullararası Golbol Türkiye Şampiyonası’nda erkeklerde 10 takım arasında birinci olan Aşık Veysel Görme Engelliler Ortaokulunun öğrencileri, şampiyonluğun sevincini yaşıyor.

Okulda yatılı okuyan ve 3 yıldır yaz kış demeden okulun bahçesindeki sahada sürekli antrenman yapan doğuştan görme engelli öğrenciler, Türkiye Şampiyonası maçlarında gösterdikleri azimle dikkati çekti.

Aşık Veysel Görme Engelliler Okulu Müdürü Hüseyin Çarboğa, öğrencileriyle gurur duyduğunu belirterek, “Çok mutlu olduk. Bunu anlatmak gerçekten çok zor. İnsan seyrederken kendinden geçiyor. Turnuvada kalınan otellerde görme engelli çocuklarımız yiyecek ve içeceklerini kendileri aldı. Canları ne istiyorsa gidip almaları bizi çok sevindirdi. Sosyal gelişimleri açısından bu çok önemliydi.” diye konuştu.

Öğrencilerinin çok hırslı olduğunu ifade eden Çarboğa, kapalı sahası bulunmayan okulda öğrencilerinin soğuk kış günlerinde bile bahçedeki sahada haftada 3 gün antrenman yaptıklarını kaydetti.

AA