Gripten korunmak için kış çayı için

Kış aylarına girdiğimiz şu günlerde Aktarlar, vatandaşlara kış çayı önerisinde bulundu. Kış çaylarının bağışıklık ve gribe iyi geldiğini söyleyen Aktarlar, vatandaşlara çeşitli uyarılarda bulunarak, gripten korunmanın yollarını anlattı.

Eklenme: 18 Ekim 2016 - 08:56 / Son Güncelleme: 18 Ekim 2016 - 10:41 / Editör: Büşra Kılıç

Mevlüt TINAS- Ana Haber Gazetesi(Afyonkarahisar)- Kış aylarına girdiğimiz şu günlerde Aktarlar, vatandaşlara kış çayı önerisinde bulundu. Kış çaylarının bağışıklık ve gribe iyi geldiğini söyleyen Aktarlar, vatandaşlara çeşitli uyarılarda bulunarak, gripten korunmanın yollarını anlattı.

Havaların soğumasıyla, sağlıklı yaşama katkı sağlayan, hastalıkların ve rahatsızlıkların belirtilerini azaltmaya yardımcı olan bitki ve meyve çaylarına olan ilgi arttı. Havaların soğumasıyla kışın olumsuz etkilerinden korunmak isteyen tüketiciler bitki ve meyve çayı tüketimini artırdı. Tüketiciler, kış aylarında hastalıkların belirtilerini azaltmakla birlikte yaşam kalitesini artırmak ve keyif için bitki ve meyve çaylarına yöneliyor. Afyonkarahisar Çamuroğlu Aktar yetkililerinden İrfan Manap, kış aylarına girerken tüketicileri bilinçlendirmek amacıyla açıklamalar yaptı. Manap, mevsim geçişlerinde bağışıklığı güçlendirmeye yardımcı olan Ihlamur, Kuşburnu, Ekinezya, Zencefil ve Adaçayı gibi geleneksel bitki çaylarının tercih edildiğini belirtti.

“Bitki çayları bağışıklığı güçlendirir”

Kış ayları için vatandaşlara önerilerde bulunan Manap: “Mevsim geçişinin yaşandığı bu dönemde tüketiciler Ihlamur, Kuşburnu, Ekinezya, Zencefil ve Adaçayı gibi geleneksel bitki çaylarını tercih ederek bağışıklık sistemini güçlendirilebilir. Bağışıklık ile birlikte yaşam kalitesi artırmak isteyen tüketicilere ise antioksidan içerikli yeşil çay, beyaz çay öneriyoruz. Tüketicilerin sağlıklı yaşam bilincinin artması ve yeni lezzetler keşfetme isteğiyle bitki ve meyve çaylarına ilgi göstermeye başladı. Son dönemde önemini giderek artıran bitki, meyve çayları ve yeşil çayların kendimizi iyi hissetmemizi sağlıyor. Kışın ise boğaz intibaından ve gripten koruyor” diye konuştu. Manap, müşterilerine kışın üşümemek için, keçiboynuzu pekmezinin faydalı olacağına dikkat çekti.