Güllüşah yürüyebilmek için yardım bekliyor

Omurga eğriliği nedeniyle yürüme yetisini kaybeden 20 yaşındaki genç kız, daha iyi şartlarda tedavi görerek sağlığına kavuşmak için hayırseverlerden yardım bekliyor.ELAZIĞ (AA) – Elazığ’da omurga eğriliği nedeniyle iki yıl önce geçirdiği ameliyatın ardından yürüme yetisini kaybeden 20 yaşındaki Güllüşah Ekici, rahatsızlığı yüzünden sokakta gezip dolaşamamanın üzüntüsünü yaşıyor. Ekici, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 5 yaşındayken rahatsızlanınca […]

Eklenme: 15 Ekim 2015 - 14:20 / Son Güncelleme: 15 Ekim 2015 - 14:20 / Editör: BIK

Omurga eğriliği nedeniyle yürüme yetisini kaybeden 20 yaşındaki genç kız, daha iyi şartlarda tedavi görerek sağlığına kavuşmak için hayırseverlerden yardım bekliyor.ELAZIĞ (AA) – Elazığ’da omurga eğriliği nedeniyle iki yıl önce geçirdiği ameliyatın ardından yürüme yetisini kaybeden 20 yaşındaki Güllüşah Ekici, rahatsızlığı yüzünden sokakta gezip dolaşamamanın üzüntüsünü yaşıyor.

Ekici, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 5 yaşındayken rahatsızlanınca ailesi tarafından götürüldüğü hastanede omurga eğriliği teşhisi konulduğunu, ameliyatla vücuduna platin yerleştirildiğini belirtti.

İki yıl önce vücudunda platin takılan yerin ağrımaya başladığını ve okul çantasını taşıyacak güç bile bulamadığını anlatan Ekici, başvurduğu hastanede platinin yerinden çıktığının belirlendiğini aktardı.

Bunun üzerine geçirdiği ameliyatın ardından ayaklarını hissetmediğini ifade eden Ekici, “Birkaç ay fizik tedavi gördükten sonra yürüteç ile yürümeye başladım. Fizik tedavi görmeye başladım ve zamanla sol ayağımı hissetmeye başladım. Sol ayağımı hissetmem benim için bir ipucu oldu. Sol ayağımla adım atmaya başladım. Sağ ayağımla ise hiç adım atamıyordum” dedi.

Ailesinin maddi imkanlarının kısıtlı olduğunu dile getiren Ekici, yetkililere ve hayırseverlere “daha iyi şartlarda tedavi görebilmek için kendisine el uzatmaları” çağrısında bulundu.

Muhabir: Ramazan Kaya

MFK

my husband cheated women who want to cheat affairs with married men
my husband cheated why women cheat affairs with married men