Hadım edelim

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin:”Bakanlık dönemimde hazırlık aşamalarında benim de çalıştığım hadım etme cezası, bu olayda uygulanmalı” dedi.GAZİANTEP (AA) – Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Mersin’de üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın öldürülmesiyle ilgili, “Bakanlık dönemimde hazırlık aşamalarında benim de çalıştığım hadım etme cezası, bu olayda uygulanmalı” dedi. Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Özgecan Aslan’ın ölümü […]

Eklenme: 16 Şubat 2015 - 13:25 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:18 / Editör: BIK

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin:”Bakanlık dönemimde hazırlık aşamalarında benim de çalıştığım hadım etme cezası, bu olayda uygulanmalı” dedi.GAZİANTEP (AA) – Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Mersin’de üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın öldürülmesiyle ilgili, “Bakanlık dönemimde hazırlık aşamalarında benim de çalıştığım hadım etme cezası, bu olayda uygulanmalı” dedi.

Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Özgecan Aslan’ın ölümü nedeniyle tüm ülke vatandaşları gibi kendisinin de derin bir üzüntü yaşadığını söyledi.

Yaşanan vahşetin unutulamayacağını ifade eden Şahin, “Genç kızımızın masum yüzü, insafsız, vicdansız katillerin elinde son nefesini verdi. Yaşananlar tam anlamıyla insanlık suçudur. Toplum vicdanı bir şekilde rahatlatılmalı. Katiller hak ettikleri cezayı almalı” diye konuştu.

Belediye başkanlığından önce Türkiye’nin kurucu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevini yürüttüğünü anımsatan Şahin, şöyle konuştu:

“Bakanlık dönemimizde cinsel istismar olaylarıyla ilgili bir dizi çalışma hayata getirmiştik. İstismarla ilgili her türlü olayı önlemeye yönelik yeni bir yasal altyapının çalışmasına başlamıştık. Bu çalışmalar kapsamında hadım konusu da gündeme gelmişti. Hatta o zamanlar bazı kesimler, açıklamalarımıza ve çalışmalarımıza ‘Hangi çağda yaşıyoruz’ diye tepki göstermişti. Türkiye’yi yasa boğan Özgecan Aslan olayı da bu çalışmanın gerekliliğini bir kez daha gösterdi. Bakanlık dönemimde hazırlık aşamalarında benim de çalıştığım hadım etme cezası bu olayda uygulanmalı. Çünkü halkın vicdanını rahatlatacak, suça meyilli olacak kişileri caydırıcı bir çalışmanın hayata geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum.”

Muhabir: Kerem Kocalar
Yayınlayan: Ebubekir Gülüm

MK

i had a dream that my boyfriend cheated on me i cheated on my boyfriend now what has my boyfriend cheated on me quiz
i had a dream that my boyfriend cheated on me click has my boyfriend cheated on me quiz
should i cheat on my husband thebaileynews.com i told my husband i cheated on him
women wanting to cheat my wife cheated on me now what do i do i cheated on my wife now what
my girlfriend cheated on me with my best friend go cheat on my girlfriend