Halep’e hava saldırısı: 8 ölü, 8 yaralı

Esed rejimi ve Rusya’ya ait uçakların saldırılarında 8 kişi öldü, 8 kişi yaralandı. Suriye’de Esed rejimi ve Rusya’ya ait savaş uçaklarının ülkenin kuzeyindeki Halep’te yönetim karşıtlarının kontrolündeki semtlere düzenlediği hava saldırısı sonucu 8 sivilin öldüğü, 8 kişinin yaralandığı bildirildi. AA muhabirinin Halep’teki sivil savunma yetkililerinden aldığı bilgiye göre, savaş uçakları Halep’te muhaliflerin denetimindeki Cisr el-Hac ile […]

Eklenme: 6 Haziran 2016 - 16:59 / Son Güncelleme: 6 Haziran 2016 - 16:59 / Editör: Arzu CİHANGİR

Esed rejimi ve Rusya’ya ait uçakların saldırılarında 8 kişi öldü, 8 kişi yaralandı.

Suriye’de Esed rejimi ve Rusya’ya ait savaş uçaklarının ülkenin kuzeyindeki Halep’te yönetim karşıtlarının kontrolündeki semtlere düzenlediği hava saldırısı sonucu 8 sivilin öldüğü, 8 kişinin yaralandığı bildirildi.
AA muhabirinin Halep’teki sivil savunma yetkililerinden aldığı bilgiye göre, savaş uçakları Halep’te muhaliflerin denetimindeki Cisr el-Hac ile Merce semtlerinde sivil yerleşim yerini bombaladı.

Saldırılarda aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 8 sivil hayatını kaybetti, 8 kişi de yaralandı. Saldırılarda bölgede büyük çaplı hasar meydana geldi.

Yetkililer, Rus savaş uçaklarının kentin kuzeyindeki muhaliflerin tek çıkış noktası Kastillo yolunu, Kafr Hamra beldesi ile  Anadan ilçesini de bombaladığına değindi.

AA