Halıcılar Kanada da fuara katıldı

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçılar Birliği (GAHİB) üyeleri Kanada da açılan HOMETEX FLOOREX 2016 Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarına katıldı. GAHİB’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Kanada’nın Toronto kentinde açılan HOMETEX & FLOOREX 2016 Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarına, Makine Halısında Sürdürülebilir Liderlik UR-GE projesi kapsamında GAHİB Başkanı Salahattin Kaplan başkanlığında 30 kişilik bir heyetle katılan GAİB […]

Eklenme: 9 Haziran 2016 - 10:01 / Son Güncelleme: 9 Haziran 2016 - 10:02 / Editör: Arzu CİHANGİR

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçılar Birliği (GAHİB) üyeleri Kanada da açılan HOMETEX FLOOREX 2016 Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarına katıldı.

GAHİB’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Kanada’nın Toronto kentinde açılan HOMETEX & FLOOREX 2016 Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarına, Makine Halısında Sürdürülebilir Liderlik UR-GE projesi kapsamında GAHİB Başkanı Salahattin Kaplan başkanlığında 30 kişilik bir heyetle katılan GAİB üyesi halı ihracatçıları ve üreticileri çeşitli temaslarda bulunmaya devam ediyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen GAHİB Başkanı Kaplan, 2023 hedeflerini başarabilmek için gece gündüz demeden dünyanın neresinde olursa olsun sektörel tanıtım için çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti.

Kanada’nın kendileri için önemli bir pazar  olduğunu kaydeden Kaplan, “Bu pazarın en etkin aktörleri arasında yer almak istiyoruz. Heyetimizde yer alan üyelerimiz çeşitli temaslarda bulunuyorlar. Sadece ürünlerimizin tanıtımı değil, aynı zamanda sektörümüzle ilgili yenilikleri de burada takip etme şansımız oldu.” ifadelerini kullnadı.

Fuarın Kanada’nın en büyük fuar alanı olan Metro Toronto Convention Center’da gerçekleştirildiğini dile getiren Kaplan, Avusturya, Belçika, Kanada, ABD, Mısır, Hindistan, Litvanya, Türkiye, Afganistan, Pakistan, Çin ve Bangladeş gibi sektörde söz sahibi ülkeler ile Amerika Kıtasını bir araya getiren  fuarın sektörün yeni pazarlarla işbirliği yapmasına imkan sağlayacığını belirtti.

AA