Hamaönü’ne hırsız dadandı

Hamamönü’ne son günlerde dadanan hırsızlar, bölgedeki esnaflar ile mahalle sakinlerini canından bezdirdi. Arsız hırsızların, aynı yere birden fazla girdiği bile oldu. Vatandaşlar bölgede yaşanan bu olaylara “dur” denilmesini bekliyor.

Eklenme: 22 Kasım 2016 - 14:06 / Son Güncelleme: 22 Kasım 2016 - 14:06 / Editör: Büşra Kılıç

SON HIRSIZLIK DÜN OLDU

Uğur ÖĞÜT- Osman Akdoğan- Haber Vaktim Gazetesi- Hamamönü’ndeki son hırsızlık olayı Alperen Ocakları Genel Merkezi’nde yaşandı. Edinilen bilgilere göre dün gece geç saatlerde genel merkez binasının önüne gelen hırsızlar, ellerindeki levye ile camlardaki demir korkulukları çıkararak binaya girdi. Son yaşanan hırsızlık olayında 2 tane bilgisayar ile güvenlik kameralarını kayıt eden cihazın çalındığı öğrenildi.

VATANDAŞ TEDİRGİN

50 yıldır bölgede yaşayan Şerife Karaca yaşanan hırsızlıklar nedeniyle kendini güvende hissetmediğini ve tek başına yaşadığı için büyük endişe duyduğunu ifade etti. Yaşanan hırsızlık olayları nedeniyle gece uyuyamadığını çok sefer de kendi evine hırsızların girmeye çalıştığını belirten Şerife Karaca, yetkililerin bir an önce önlem almasını talep etti.

Hamamönü’ne son günlerde dadanan hırsızlar, bölgedeki esnaflar ile mahalle sakinlerini canından bezdirdi. Neredeyse her gece hırsızlık olayının yaşandığı bölgede, bazı iş yerlerine hırsızların art arda girdiği öğrenildi. Maddi zararlarının büyük olduğunu kaydeden mağdurlar, Altındağ Belediyesi’nin bölgede 7/24 güvenlik sağlaması için belediyenin zabıta birimine dilekçe verdi.

 

GÜVENLİK KAYITLARINI DA ÇALIYORLAR

Cafe De Parfüm adlı işletmesine bu ay içerisinde 3 kere girildiğini anlatan Gülsem Karaoğlu, “Bütün elektrikli eşyalarımı çaldılar. Zararım 20 bini aştı. Güvenlik kameralarının kayıt cihazını dahi götürmüşler. Bu bölgeye dadanan hırsızların aynı kişiler olmasından şüpheleniyoruz. Altındağ Belediyesi’nden güvenlik istiyoruz” dedi.

TEK BAŞINA KALMAYA KORKUYOR

50 yıldır bölgede yaşayan Şerife Karaca ise yaşanan hırsızlıklar nedeniyle kendini güvende hissetmediğini ve tek başına yaşadığı için büyük endişe duyduğunu ifade etti. Yaşanan hırsızlık olayları nedeniyle gece uyuyamadığını çok sefer de kendi evine hırsızların girmeye çalıştığını belirten Şerife Karaca, yetkililerin bir an önce önlem almasını talep etti.

3 GÜNDE 2 KERE HIRSIZ GİRDİ

Başka bir mağdur Konya Tandır işletmecisi Ekrem Yorulmaz da “Hırsızların burada girmedikleri yer kalmadı. Esnaf arkadaşlarımız tedirgin. Bizim dükkanımızdan da bin TL değerindeki bir cep telefonunu çaldılar. Belediye Başkanımız Veysel Tiryaki’den güvenlik için yardım talep ediyoruz” diye konuştu. Bir çay evi işletmecisi ise dükkanına 3 günde 2 kere hırsız girdiğini anlattı.