Hamas İsrail’le yapılan anlaşmaları kabul etmiyor

Hamas ve İslami Cihad Hareketi, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’tan BM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmayı hayata geçirmesini ve İsrail’le yapılan anlaşmalara uymamasını talep etti.GAZZE (AA) – Hamas ve İslami Cihad Hareketi, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’tan BM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmayı hayata geçirmesini ve İsrail’le yapılan anlaşmalara uymamasını talep etti. Hamas’tan yapılan yazılı açıklamada, “Abbas’ın, […]

Eklenme: 1 Ekim 2015 - 09:23 / Son Güncelleme: 1 Ekim 2015 - 9:23 / Editör: BIK

Hamas ve İslami Cihad Hareketi, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’tan BM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmayı hayata geçirmesini ve İsrail’le yapılan anlaşmalara uymamasını talep etti.GAZZE (AA) – Hamas ve İslami Cihad Hareketi, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’tan BM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmayı hayata geçirmesini ve İsrail’le yapılan anlaşmalara uymamasını talep etti.

Hamas’tan yapılan yazılı açıklamada, “Abbas’ın, İsrail uymadığı takdirde kendilerinin de anlaşmalara uymayacağı yönündeki açıklaması, bütün Filistin halkının isteği. Ancak bu açıklamanın hayata geçirilmesi lazım” denildi.

“Bir an önce Oslo Anlaşması’nın öldüğü ve İsrail tarafını tanımaktan vazgeçildiği ilan edilmeli” ifadelerine yer verilen açıklamada, İsrail ile güvenlik alanındaki koordinasyonun da durdurulması çağrısı yapıldı.

Açıklamada ayrıca, Filistin yönetimine siyasi tutuklamalara son verme ve Filistin hapishanelerindeki siyasi tutukluları serbest bırakma çağrısında bulunuldu.

İslami Cihad Hareketi de açıklamasında, Abbas’ın yaptığı konuşmaya bağlı kalması ve bu sözleri hayata geçirmesi gerektiğini belirtti.

Açıklamada, “İslami Cihad Hareketi, BM önünde yaptığı konuşmada geçen sözlere olumlu bakıyor. Bunun yanında Abbas’tan İsrail ile tüm anlaşmaları kaldırmasını talep ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Abbas, dün akşam BM Genel Kurulu Genel Görüşmeleri kapsamında yaptığı konuşmada, İsrail’in 1993’te varılan Oslo Anlaşması ve diğer anlaşmaların gereklerini yerine getirmediğini belirterek, İsrail illegal yerleşimleri durdurana ve anlaşıldığı üzere Filistinli tutukluları serbest bırakana kadar Filistin’in de artık bu anlaşmalara uymayacağını belirtmişti.

Muhabir: Nour Mahd Ali Abu Aisha, Zeynep Hilal Karyağdı

AMT

cheat women what makes married men cheat cheat women
women looking to cheat cheat women my wife cheated on me now what
women looking to cheat site my wife cheated on me now what