Hayata dönüş

Büyükşehir Belediyesi yıkılmak üzere olan harabe bir gecekonduda yaşam mücadelesi veren yaşlı çifte yardım elini uzattı.

Eklenme: 18 Kasım 2016 - 14:23 / Son Güncelleme: 18 Kasım 2016 - 14:23 / Editör: Büşra Kılıç

Okan ÇELİK- Telgraf Gazetesi(Gaziantep)- Belediye uyuşturucu madde bağımlısı bir genci de tedavi ettirerek topluma kazandırdı.

YAŞLI ÇİFTE YARDIM ELİ

Büyükşehir Belediyesi Aktif Yaşam ve Eğitim Merkezi ile Evde Destek Yaşam Birimi mağdur yaşlıların ve uyuşturucu madde bağımlılarının umudu oldu. Belediye, yurt dışında kalan bir hayırseverin yıkılmaya yüz tutmuş evinde kalan 83 yaşındaki Ahmet Gemici ve eşi Münire Gemici’ye yardım elini uzattı. 3 engelli çocuğu olan bir akrabaları ile tek göz odalı gecekonduda yaşayan yaşlı çift yürüyemediği için dışarı çıkamıyordu. Eşyası olmayan evde adeta mahkum hayatı yaşayan Gemici çifti, tam bir dram yaşıyordu. Ahmet ve Münire Gemici’nin mağduriyetini öğrenen Büyükşehir Belediyesi Aktif Yaşam ve Eğitim Merkezi ile Evde Destek Yaşam Birimi harekete geçerek, yardım elini uzattı. Ailenin dışarı çıkabilmesi için baston ve sağlık ihtiyaçlarını karşılayan belediye, ev eşyaları, kömür ve gıda yardımı da yaptı.

UYUŞTURUCU BAĞIMLISI GENÇ HAYATA DÖNDÜ

Yaşlıların yanı sıra uyuşturucu madde kullanan vatandaşların da yardımına koşan Büyükşehir Belediyesi, Gökhan Kaya isimli gencin de imdadına yetişti. Bally, hap ve uyuşturucu madde kullandığını belirten Kaya, kendisini zabıta ekiplerinin Yaşam Evi’ne getirdiğini söyledi. Heves uğruna uyuşturucu kullanmaya başladığına dikkat çeken Kaya, “Uyuşturucu beri mutlu ediyordu ve heyecan yaşıyordum. İlk başlarda çok hoşuma gidiyordu. Sokaklarda yaşıyordum. Yürüyemiyordum da. Yaşam Evi sayesinde tedavi oldum ve hayata yeniden tutundum” dedi. Belediye yetkilileri ise gencin getirildiğine sürekli ellerinin kilitlendiğini ve yürüyemediğini söylediler. Yetkililer, “Gencimizin uyuşturucu bağımlılığından kurtulması için tedavisini yaptık. Sonra da yürüyebilmesi için tedavi edildi. Şu anda kendi ihtiyaçlarını karşılayabiliyor ve yürüyor” diye konuştular.