Hayvan Hastanesi Ve Geçici Bakımevi

Elazığ merkez Selli köyü Dilek mahallesi sınırları içerisinde 30 dönüm arazi üzerine Elazığ Belediyesi tarafından yaptırılan Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakımevinin yapımı devam ediyor.

Eklenme: 23 Ağustos 2016 - 11:18 / Son Güncelleme: 23 Ağustos 2016 - 11:18 / Editör: BIK

Başak Meral GÜNDÜZ- Elazığ Hakimiyet Gazetesi- % 75’i tamamlanmış durumda olan Hayvan Hastanesinin kaba inşaatı tamamlanmış, iç döşemeleri ve çevre düzenlemesi yapılmaktadır. Ayrıca Elazığ Belediyesi tarafından ulaşım sağlamak amacıyla köy merkezinden Hayvan Hastanesine kadar olan bölgenin yol yapım çalışmaları devam etmektedir.

Tesis inşaat bedelinin % 40’ ı Orman ve Su İşleri Bakanlığınca hibe destekli karşılanan hastanenin ameliyathanesi, poliklinikler, bakım yerleri ve revirleriyle Türkiye’ de örnek olan Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakımevi 29 Ekim 2016 tarihinde tamamlanması hedeflenmektedir.

Elazığ Belediyesi şehirlerin projeleriyle yarıştığı dünyanın en saygın ve prestijli marka yarışması Golden City Awards (Altın Kentler Yarışıyor) 2016’da altın ödül alan ve bünyesinde 6 adet köpek yuvası, 1’er adet karantina, uyuz bakım, ameliyathane, yönetim, kafe, köpek ve kedi evi alanları ile 7 adet açık bakım alanları olan Elazığ Belediyesi Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakımevi ile ‘En İyi Sağlık Projesi’ dalında da birincilik kazandı. Belediye Başkanı Mücahit YANILMAZ’ ın yakından takip ettiği hastanenin yapımının bir an önce bitirilerek Elazığ’ a kazandırılması hedefleniyor.