HDP’nin milletvekili adaylarını tanıttı

HDP milletvekili adaylarının tanıltıldığı toplantıda Eş Genel Başkan Demirtaş “7 Haziran’da bir seçim olacak, seçime gidiyoruz, savaşa gitmiyoruz” dedi. ANKARA (AA) – HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Ne kadar tahrik etmeye çalışırlarsa çalışsınlar siz, Türkiye’nin ana vekilleri, ana nehirleri olarak ille 7 Haziran’da o denize akmak için sabırla, sükunetle, ısrarla, kararlılıkla Zaza ve Laz inadıyla çalışarak başaracaksınız, […]

Eklenme: 10 Nisan 2015 - 16:27 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:17 / Editör: BIK

HDP milletvekili adaylarının tanıltıldığı toplantıda Eş Genel Başkan Demirtaş “7 Haziran’da bir seçim olacak, seçime gidiyoruz, savaşa gitmiyoruz” dedi.

ANKARA (AA) – HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Ne kadar tahrik etmeye çalışırlarsa çalışsınlar siz, Türkiye’nin ana vekilleri, ana nehirleri olarak ille 7 Haziran’da o denize akmak için sabırla, sükunetle, ısrarla, kararlılıkla Zaza ve Laz inadıyla çalışarak başaracaksınız, buna inanıyorum” dedi. 

Demirtaş, HDP’nin milletvekili adayları tanıtım toplantısındaki konuşmasında, aday yapma şansı bulamadıkları tüm aday adaylarına teşekkür ederek, “Bizler belki 550 aday arkadaşımızla bu salondayız ama biliyoruz ki bizi bu salona getiren yol, zorlu bir yoldu. Bizi bu salona taşıyan yolun her bir taşı büyük bedellerle, gözyaşıyla, emekle, canla döşendi” diye konuştu.

Kendilerini bu salona taşıyan herkese teşekkür eden Demirtaş, “Bu mücadelenin mutfağında gece gündüz 24 saat kar kış demeden emek harcayan emektarımız, partililerimiz, çalışanlarımız, kadrolarımız, kadın meclisi, gençlik merkezi çalışanlarımız, onlar isimsiz kahramanlar, mutfakta asıl bu güzel yemeği yapanlardır. Bizler, o mutfakta çalışan yoldaşlarımızın yaptığı yemeği halkımıza servis edecek garsonlarız” ifadesini kullandı.

Hiçbir siyasi partinin salonda oluşan tabloya cesaret edemeyeceğini, oluşan resmi çizemeyeceğini savunan Demirtaş, şöyle devam etti:

“Çünkü birlikte yaşamanın, bütün kimliklerle, bütün inançlarla, bütün farklılıklarımız ve bütün renklerimizle birlikte yaşamaya karar vermek, cesaret işidir. Bu salonda bulunanlar Ortadoğu kan gölü içindeyken 1900’lerin başlarından bu yana 100 yıl sonra bir kez daha bütün bölge emperyalist heveslerle dizayn edilmeye çalışılırken, öte taraftan IŞİD (DAEŞ) ve benzeri vahşet insanlık dışı çizgi halklarımıza dayatılırken, mezhep çatışması, kin ve öfke üzerine siyaset üretmek, kimlik çatışması ve iç savaşlar içerisindeki coğrafyada Alevi ile Sünni’nin el ele vermesi, Türk ve Kürt’ün, Ermeni ve Çerkez’in omuz omuza vermesi, bizler bu ülkenin asli unsurları olarak, bu ülkeyi var eden, emeği ile alın teri ile ülkenin yükünü omuzlarında taşıyanlar olarak, farklılıklarımız  ile ‘bizler HDP’yiz, bizler Meclis’e bu şekilde gideceğiz’ demek büyük bir cesaret işidir. O nedenle sizleri, 550 adayımızı da kutluyorum. Hepinize hayırlı uğurlu olsun.”

“Hiçbir siyasi parti düşmanımız değildir”

Demirtaş, seçim kampanyasında bir kez daha HDP’nin ne olduğunu çok iyi anlatmak zorunda olduklarını dile getirerek, şunları söyledi:

“Her şeyden önce unutulmasın ki 7 Haziran’da bir seçim olacak, seçime gidiyoruz, savaşa gitmiyoruz. Savaş naraları gibi savaş tamtamları ile iktidar, panikledikçe gerilim, tansiyon yaratmak isteyecektir ama biz bu antidemokratik seçim hukuku ve yarışına rağmen bize dayatılan seçim barajı ve adaletsiz hazine yardımı, devletin bütün imkanlarını, cumhurbaşkanlığının bütün imkanları dahil olmak üzere tek bir partinin, iktidar partisinin emrine sunulduğu şu seçim ortamında bile demokratik yarıştan vazgeçmeyeceğiz. Hiçbir siyasi parti düşmanımız değildir, tamamı bizim siyasi rakibimizdir. Hiçbir partinin adayı, bizim dışımızdaki partilerin hiçbirinin adayı, bizim düşmanımız değildir. Tamamıyla insani, dostani ilişkilerle bu seçim kampanyasını yürüteceğiz.”

“Biz, fikirlerimizle varız. Biz, Türkiye’yi düze, düzlüğe, özgürlüğe, barışa çıkaracak projelerimizle varız” diyen Demirtaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ne kadar tahrik etmeye çalışırlarsa çalışsınlar siz, Türkiye’nin ana vekilleri, ana nehirleri olarak ille 7 Haziran’da o denize akmak için sabırla, sükunetle, ısrarla, kararlılıkla, Zaza ve Laz inadıyla çalışarak başaracaksınız, buna inanıyorum. Halklarımıza verdiğimiz sözler var. Büyük özlemlerimiz, hayallerimiz var. 10 yıllardır yürütülen mücadele gelenekleri, birikimleri, miraslarımız var. 7 Haziran akşamı sandıklar açıldığında Türkiye, artık barışa doğru yelken açmış olacak. Türkiye artık istikrara doğru yelken açmış olacak. Bütün kaygıları, korkuları giderecek bir seçim sonucu ortaya çıkaracağız, çünkü HDP’nin başarısı artık sadece HDP’nin başarısı değildir.”

“Adil, eşit yaşam nasıl olur, seçim kampanyasında göstereceksiniz”

HDP’nin başarısının bütün ezilen halkların başarısı olacağını anlatan Demirtaş, şunları kaydetti:

“7 Haziran akşamı sandıklar açıldığında herkes, HDP’nin meşesinin yapraklarının, HDP’nin meşesinin yeşilinin, morunun, kırmızısının, sarısının muhteşemliği ile büyülensin istiyoruz. O akşam işçiler, köylüler, işsizler, kadınlar, yoksullar, gençler, memurlar, esnaflar, işverenler içlerine huzur dolmuş bir şekilde, ‘Evet artık bu ülkede bizler kardeş kavgasını bitirecek, bizler diktatörlük yöntemini ve dayatmasını sonlandıracak, bizler bu ülkede açlığı, yoksulluğu, işsizliği bitirecek güne başladık’ desinler. Seçim sonuçları bütün Türkiye’de aynı heyecanı yaratsın istiyoruz. Oy veren de vermeyen de o akşam huzurlu, mutlu olsun istiyoruz. HDP, bunu sağlayacak.”

Adaylara seslenen Demirtaş, “Sizler sadece Türk, Kürt değilsiniz. Sadece Ermeni, Arap, Çerkez, Gürcü, Boşnak değilsiniz. Hepsi sizsiniz. Sizler Alevi, Sünni, Süryani, Ezidi değilsiniz sadece. Sizler Yahudi, Musevi, Hristiyan değilsiniz sadece. Hepsisiniz. Sizler, özellikle Sünni Müslüman arkadaşlarım, Alevilerin haklarını en çok siz savunacaksınız. Alevi kardeşlerim, sizler herkesten fazla Sünni kardeşlerimize sarılacak, onların elini tutacaksınız. Bir arada ilkeler çerçevesinde adil, eşit yaşam nasıl olur, seçim kampanyasında göstereceksiniz. Tek bir kimliğimiz yok hiçbirimizin, hepimiz bütün kimliklerin ortak temsilcileriyiz. Ne kendimizi inkar ederek ne karşımızdakini yok sayarak, gerçek bir adaletten söz ediyoruz” diye konuştu. 

Demirtaş, HDP’li kadınlar Türkiye’yi özgürleştirdikçe bütün kadınların kendi partilerine “Bak, HDP’de neler oluyor? Biz de istiyoruz” diyeceğini aktararak, gençlerin yüzde 10 barajını “tuzla buz” edeceğine inandığını sözlerine ekledi.

women wanting to cheat thesailersweb.com i cheated on my wife now what
just found out my husband cheated on me blog.itracsigns.com has my husband cheated
my girlfriend cheated on me with my best friend go cheat on my girlfriend