Heyelan felaketi

Ölü sayısı 26’ya yükseldi…KATMANDU (AA) – Nepal’in dağlık bölgesinde şiddetli muson yağmurlarının yol açtığı heyelanda hayatını kaybedenlerin sayısı 26’ya çıktı. Yetkililer, turistik Pokhara kenti yakınlarındaki Chapakot ve Lumle köylerinde meydana gelen toprak kaymasında 26 kişinin öldüğünü, çok sayıda kişinin kaybolduğunu bildirdi. Bölgede arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği belirtildi. Muson yağmurlarının sebep olduğu heyelan ve sel […]

Eklenme: 30 Temmuz 2015 - 15:18 / Son Güncelleme: 30 Temmuz 2015 - 15:18 / Editör: BIK

Ölü sayısı 26’ya yükseldi…KATMANDU (AA) – Nepal’in dağlık bölgesinde şiddetli muson yağmurlarının yol açtığı heyelanda hayatını kaybedenlerin sayısı 26’ya çıktı.

Yetkililer, turistik Pokhara kenti yakınlarındaki Chapakot ve Lumle köylerinde meydana gelen toprak kaymasında 26 kişinin öldüğünü, çok sayıda kişinin kaybolduğunu bildirdi. Bölgede arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Muson yağmurlarının sebep olduğu heyelan ve sel nedeniyle Nepal’de her yıl yaz aylarında çok sayıda kişi hayatını kaybediyor. Ülkede haziran ayında başlayan muson mevsimi eylüle kadar etkisini sürdürüyor.

Ülkenin kuzeydoğusunda yer alan Taplejung bölgesinde geçen ay meydana toprak kaymasında 21 kişi hayatını kaybetmişti.

Nepal, ayrıca nisan ve mayıs aylarında iki büyük depremle sarsılmış, depremlerde 8 bin 700’den fazla kişi yaşamını yitirmişti.

Muhabir: Emel Öz Gözellik
Yayınlayan: Tuğrul Çam

MK

i had a dream that my boyfriend cheated on me click has my boyfriend cheated on me quiz
women wanting to cheat thesailersweb.com i cheated on my wife now what
why do i want my wife to cheat on me brokenwrenchbrewing.com why do i want to cheat on my wife
just found out my husband cheated on me blog.itracsigns.com has my husband cheated
my husband cheated women who want to cheat affairs with married men