Hintli hakim tecavüzcüye ‘iyi hal’ indirimi yapmadı

Kadın yolcusuna tecavüz ettiği için tutuklanan taksi şoförüne ömür boyu hapis cezası verildi….YENİ DELHİ (AA) – Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de geçen yıl kadın yolcusuna tecavüz ettiği için tutuklanan Uber taksi şoförü ömür boyu hapis cezası aldı. Hakim Kaveri Baweja, tecavüz, tehdit, adam kaçırma ve kadının hayatını tehlikeye atmaktan suçlu bulunan şoför Şiv Kumar Yadav’ı ömür […]

Eklenme: 5 Kasım 2015 - 11:20 / Son Güncelleme: 5 Kasım 2015 - 11:20 / Editör: BIK

Kadın yolcusuna tecavüz ettiği için tutuklanan taksi şoförüne ömür boyu hapis cezası verildi….YENİ DELHİ (AA) – Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de geçen yıl kadın yolcusuna tecavüz ettiği için tutuklanan Uber taksi şoförü ömür boyu hapis cezası aldı.

Hakim Kaveri Baweja, tecavüz, tehdit, adam kaçırma ve kadının hayatını tehlikeye atmaktan suçlu bulunan şoför Şiv Kumar Yadav’ı ömür boyu hapse mahkum etti.

Geçen sene aralık ayında başkentte 25 yaşındaki bir kadın, akıllı telefon uygulaması Uber üzerinden çağırdığı taksinin şoförünün tecavüzüne uğramış, şoför Şiv Kumar Yadav, Yeni Delhi’de yargılanmaya başlamıştı. Olayın ardından Uber adlı uygulama yasaklanmış fakat temmuzda bu yasak kaldırılmıştı.

Muhabir: Suhayb Abdullah Hocalar

MK