Hırsızlara kızıp internet sektörüne girdi

Karacasu’da ‘ucuz ve hızlı internetin adresi’ sloganıyla ev ve iş yerlerine internet hizmeti sağlayan Necmi Türka’nın bu sektöre giriş hikayesi oldukça ilginç.

Eklenme: 19 Haziran 2017 - 10:23 / Son Güncelleme: 19 Haziran 2017 - 10:23 / Editör: Büşra Kılıç

Özgür DEDEOLUK- Ses Gazetesi- 2009 yılında Yenice Mahallesine dadanan hırsızların internet kablolarını çalmaları sonucu mahalle halkı gibi internetsiz kalan Necmi Türka, herhangi bir kablo olmaksızın ‘ev ve işyerlerine internet ulaştırılabilir mi’ sorusundan hareketle başladığı araştırmada merkezi pop noktaları sayesinde ev ve iş yerlerine herhangi kablo bağlamak zorunda kalmaksızın internet sağlayan teknoloji ile tanıştı. Mahalle sakinleri internet sıkıntısı yaşarken bu teknoloji sayesinde interneti kesilmeden işlerini görmeye devam eden Türka, bu teknolojiyi mahallelilerle de tanıştırdı. Küçük yaşlardan beri de bilgisayar tamiri konusunda kendini geliştirdiği için bu sektöre yabancı olmayan Türka, bunun neticesinde hızlı ve kesilmeyen internet sağlamak için başladığı araştırmalar sonucu bu işi bir çalışma alanı haline getirdi.

‘ALLAH RAZI OLSUN DİYORLAR’

Karacasu Yaylalı Mahallesinde ofis açarak insanları ucuz, kopma sorunu yaşanmayan ve hızlı internetle tanıştırmak için hizmet veren Türka, insanların ‘Allah razı olsun’ demelerinin bu sektöre girmekle ne kadar doğru karar verdiğini gösterdiğini ifade ediyor. Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Anadolu Üniversitesi Büro Yönetimi olmak üzere iki üniversite mezunu olan Türka, Karacasu merkez ve mahallelerinde yaşayan vatandaşları aylık 35 liradan başlayan fiyatlarla internet sahibi yaparken aynı zamanda bilgisayar tamir ve bakım hizmeti veriyor.