Hoşgörüsüzlük yükselişte…

Avustralya Adalet Bakanı George Brandis, dini inançlara karşı hoşgörüsüzlüğün tehlikeli boyutlara vardığını söyledi.MELBOURNE (AA) – Avustralya’nın Sydney kentinde dini gurupların temsilcileriyle bir araya gelen Adalet Bakanı George Brandis, ülkede çeşitli dini inançlara karşı hoşgörüsüzlüğün tehlikeli boyutlara vardığını söyledi. Adalet Bakanı Brandis, Müslüman, Yahudi, Hindu, Katolik, Anglikan, Bahai, Rus Ortodoks ve Budistlerin dini temsilcilerinin yanı sıra […]

Eklenme: 5 Kasım 2015 - 15:07 / Son Güncelleme: 5 Kasım 2015 - 15:07 / Editör: BIK

Avustralya Adalet Bakanı George Brandis, dini inançlara karşı hoşgörüsüzlüğün tehlikeli boyutlara vardığını söyledi.MELBOURNE (AA) – Avustralya’nın Sydney kentinde dini gurupların temsilcileriyle bir araya gelen Adalet Bakanı George Brandis, ülkede çeşitli dini inançlara karşı hoşgörüsüzlüğün tehlikeli boyutlara vardığını söyledi.

Adalet Bakanı Brandis, Müslüman, Yahudi, Hindu, Katolik, Anglikan, Bahai, Rus Ortodoks ve Budistlerin dini temsilcilerinin yanı sıra Ateist Vakfı ve Scientology Kilisesi yetkilileriyle Sydney’de bir toplantı düzenledi.

Dini özgürlüklere karşı yükselen hoşgörüsüzlüğü engellemek amacıyla strateji belirlemek üzere yapılan toplantıda, “dini inançlara karşı hoşgörüsüzlüğün alarm verici” olduğu belirtildi.

Avustralya’da günümüzde dini hoşgörü konusunda tutarsız bir yaklaşımın varolduğuna işaret eden Bandis, toplumda “cahil” olarak nitelendirdiği kişilerin Müslümanları hedef aldığını kaydetti ve “İslam toplumunun üyeleri, terörü Kur’an’ın öğrettiğini iddia eden cahil kişilerin oluşturduğu şüphenin ve düşmanlığın kurbanı oluyorlar” diye konuştu.

Muhabir: Recep Şakar

AMT