Hrant Dink soruşturmasında tutuklama

Hrant Dink cinayeti soruşturması kapsamında, hakkında yakalama kararı çıkarılan o dönem Trabzon Emniyet Müdürlüğü’nde komiser olan Özkan Mumcu tutuklandı. Haklarında yakalama kararı çıkarılan Özkan Mumcu ve o dönemin Trabzon Emniyet Müdürlüğü’nde polis memuru olan Muhittin Zenit, Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na geldi. Nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği’nce ifadesi alınan Özkan Mumcu tutuklandı. Muhittin Zenit’in hakimlikteki sorgusu […]

Eklenme: 13 Ocak 2015 - 19:17 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:18 / Editör: BIK

Hrant Dink cinayeti soruşturması kapsamında, hakkında yakalama kararı çıkarılan o dönem Trabzon Emniyet Müdürlüğü’nde komiser olan Özkan Mumcu tutuklandı.

Haklarında yakalama kararı çıkarılan Özkan Mumcu ve o dönemin Trabzon Emniyet Müdürlüğü’nde polis memuru olan Muhittin Zenit, Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na geldi.

Nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği’nce ifadesi alınan Özkan Mumcu tutuklandı. Muhittin Zenit’in hakimlikteki sorgusu ise sürüyor.

Süreç

Hrant Dink soruşturması kapsamında 26 Aralık 2014’te ”şüpheli” sıfatıyla ifadeleri alınan Mumcu ve Zenit, “ihmali davranışla ölüme sebebiyet verme” ve “görevi kötüye kullanma” suçlarından tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edilmişti.

İstanbul 5. Sulh Ceza Hakimliği, Mumcu ve Zenit’i, yurtdışına çıkış yasağından oluşan adli kontrol tedbiri uygulayarak serbest bırakmıştı.

Soruşturmayı yürüten savcılık ise Mumcu ve Zenit’in serbest bırakılmasına itiraz etmişti. İtirazı değerlendiren İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği, savcılığın talebini kabul ederek, cinayette ihmali olduğu ve o dönem Trabzon’dan İstanbul’a ve Ankara’ya farklı raporlar gönderdiği iddiasıyla Özkan Mumcu ve Muhittin Zenit hakkında yakalama kararı çıkarmıştı

Muhabir: Muhammed Enes Can, Murat Kaya / AA

RE

i dreamed my wife cheated on me gerarprieto.com reasons women cheat
dream that i cheated on my boyfriend gpatterson.com i cheated on my boyfriend quotes