Husilere ait hedefler bombalandı

Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon, Yemen’in batısında bulunan Taiz ve Hudeyde kentlerindeki Husilere ait hedefleri bombaladı SANA (AA) – Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin, Yemen’in batısında bulunan Taiz ve el-Hudeyde kentlerindeki Şii Ensarullah Hareketi’ne (Husiler) ait hedefleri bombaladığı bildirildi. Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Yemen’de Husilere karşı operasyon yürüten koalisyon güçlerinin hava saldırılarında, Hudeyde’de Husilerin kontrolündeki 67. Hava Savunma Tugayı ile 130. […]

Eklenme: 31 Mart 2015 - 09:48 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:17 / Editör: BIK

Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon, Yemen’in batısında bulunan Taiz ve Hudeyde kentlerindeki Husilere ait hedefleri bombaladı

SANA (AA) – Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin, Yemen’in batısında bulunan Taiz ve el-Hudeyde kentlerindeki Şii Ensarullah Hareketi’ne (Husiler) ait hedefleri bombaladığı bildirildi.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Yemen’de Husilere karşı operasyon yürüten koalisyon güçlerinin hava saldırılarında, Hudeyde’de Husilerin kontrolündeki 67. Hava Savunma Tugayı ile 130. Hava Tugayı’na bağlı 65. Bölük hedef alındı.

Koalisyon güçlerinin, Taiz kentinde de 22. Cumhuriyet Muhafızları Tugayı ile Tarık Hava Üssünü bombaladığı belirtildi.

Siyasi krizin yaşandığı Yemen’de Husilerin başkent Sana’nın yanı sıra bazı kentleri ele geçirmesi sonrasında Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi, Aden’i “geçici merkez” ilan etmiş ve bazı ülkeler de diplomatik temsilciliklerini burada sürdüreceği yönündeki açıklamalarda bulunmuştu.

Bu gelişmelerden sonra Husilerin, Aden’e doğru harekete geçip, kentteki bazı stratejik noktaların denetimini ele geçirmesi üzerine Hadi yönetiminin üst düzey yetkililerinin Arap Birliği ve uluslararası topluma, acil askeri müdahale çağrısının ardından Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon, Husilere yönelik hava harekatı başlatmıştı.

Operasyona, Suudi Arabistan, Bahreyn, Katar, Kuveyt ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden oluşan Körfez ülkelerinin yanı sıra Fas, Sudan, Ürdün ve Mısır da katılıyor.

i dreamed my wife cheated on me cheat women reasons women cheat
dream that i cheated on my boyfriend site i cheated on my boyfriend quotes
why do i want my wife to cheat on me brokenwrenchbrewing.com why do i want to cheat on my wife
my husband cheated click affairs with married men
marriage affairs survivingediscovery.com will my husband cheat again