“Huzur” dolu ziyaret

Akdeniz Gençlik Federasyonu üyeleri, Asmalı Konak Huzurevi’nde kalanları ziyaret ederek onların dertlerini dinleyip gönüllerini aldılar.

Eklenme: 11 Ekim 2016 - 09:19 / Son Güncelleme: 11 Ekim 2016 - 9:19 / Editör: Büşra Kılıç

Cengizhan YILDIRIM- Gazete Bir Gazetesi(Antalya)- Akdeniz Gençlik Federasyonu üyeleri, Asmalı Konak Huzurevi’nde kalanları ziyaret ederek onların dertlerini dinleyip gönüllerini aldılar.

Akdeniz Gençlik Federasyonu Üyeleri, Asmalı Konak Huzurevinde kalan yaşlılara ziyartte bulunarak onların dertlerine ortak oldular. Farklı iş kollarında ülkesi için çalışan, bizlerin rahat ve huzurlu bir yaşam sürdürebilmesi için çabalayan yaşlılara çok şey borçlu olduklarını belirten Akdeniz Gençlik Federasyonu Üyeleri, Bizlere rehberlik eden örf ve adetlerimizin bugün değerini koruyor olması, onların çabalarıyla mümkün olduğunu belirttiler.

HUZUR BULMAK İSTEYENLERE ÇAĞRI

Huzurevi sakinleriyle uzun süre sohbet ederek her biriyle ayrı ayrı ilgilenen Akdeniz Gençlik Federasyonu Üyeleri, “Onların da yaşlılıklarında en iyi bakıma ve ilgiye sahip olmaları en doğal haklarıdır. Yaşlıların bakımını sağlanıp onların her türlü ihtiyaçlarının karşılanmasını amaçlanmalıdır. Onların birbirleri ile sosyal iletişimde olarak zamanlarının keyifli geçmesi sağlanarak gönüllü kuruluşların ziyaretleri sıklaştırılmalıdır. Böyle önemli zamanlarda huzurevleri ziyaret edilerek buradaki insanların gönülleri alınmalıdır. Buradakiler yaşamın keyifli anlarına odaklanmak isteyen bireylerin bir araya gelerek huzur bulduğu yerlerdir. Huzurevlerinde kalanlara yalnızlıkları hissettirilmemelidir” diye konuştular.