İddianame kabul edildi

Paralel Devlet Yapılanması “Casusluk ve yasa dışı dinleme” soruşturmasında 143 polis hakkında hazırlanan iddianame, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.İSTANBUL (AA) – Paralel Devlet Yapılanması “casusluk ve yasa dışı dinleme” soruşturmasında, eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer ve Erol Demirhan’ın da aralarında bulunduğu 23’ü tutuklu 143 polis hakkında hazırlanan iddianame, gönderildiği örgüt ve terör […]

Eklenme: 6 Kasım 2015 - 14:58 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:14 / Editör: BIK

Paralel Devlet Yapılanması “Casusluk ve yasa dışı dinleme” soruşturmasında 143 polis hakkında hazırlanan iddianame, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.İSTANBUL (AA) – Paralel Devlet Yapılanması “casusluk ve yasa dışı dinleme” soruşturmasında, eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer ve Erol Demirhan’ın da aralarında bulunduğu 23’ü tutuklu 143 polis hakkında hazırlanan iddianame, gönderildiği örgüt ve terör suçlarından sorumlu İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Okan Özsoy tarafından yürütülen Paralel Devlet Yapılanması’nın “casusluk ve yasa dışı dinleme” soruşturması kapsamında hazırlanan 721 sayfalık iddianame, gönderildiği İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti tarafından incelendi.

İlk sayfasında “Paralel Devlet Yapılanması İddianamesi” yazan, 57 kişinin “mağdur”, 209 kişinin de “müşteki” olarak yer aldığı, 143 şüphelinin bulunduğu iddianameyi kabul eden mahkeme heyeti, ileriki günlerde bu şüphelileri yargılamaya başlayacak.

Muhabir: Murat Kaya, Muhammed Enes Can

MFK