“İkinci Adım Yok” kısa film senaryo yarışması

Dereceye girenler belli oldu…İSTANBUL (AA) – Türkiye Yeşilay Cemiyeti’nin uyuşturucu madde bağımlılığının zararları hakkında gençler ve ebeveynlerin farkındalık düzeyini artırmak amacıyla destek verdiği “İkinci Adım Yok” kısa film senaryo yarışmasında dereceye girenler belli oldu. Yeşilay’dan yapılan açıklamaya göre, Sinema ve Televizyon Eserleri Sahipleri Meslek Birliği tarafından düzenlenen yarışmada, “Adam Asmaca” isimli senaryosuyla Berfin Yaşar birinci, […]

Eklenme: 11 Kasım 2015 - 11:11 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 22:52 / Editör: BIK

Dereceye girenler belli oldu…İSTANBUL (AA) – Türkiye Yeşilay Cemiyeti’nin uyuşturucu madde bağımlılığının zararları hakkında gençler ve ebeveynlerin farkındalık düzeyini artırmak amacıyla destek verdiği “İkinci Adım Yok” kısa film senaryo yarışmasında dereceye girenler belli oldu.

Yeşilay’dan yapılan açıklamaya göre, Sinema ve Televizyon Eserleri Sahipleri Meslek Birliği tarafından düzenlenen yarışmada, “Adam Asmaca” isimli senaryosuyla Berfin Yaşar birinci, “Bir Adımla Gelen Kayıp” başlıklı eserle Furkan Dağlı ikinci, “Engebe” ile Korhan Topçu üçüncü oldu.

Birinci olan “Adam Asmaca” başlıklı senaryo animasyon olarak oluşturulurken, diğer iki senaryo kısa metrajlı film olarak gerçekleştirildi.

TRT’de yayınlanan “Son Çıkış” dizisinin oyuncularının gönüllü olarak rol aldığı filmlerin ilk gösterimlerinin de sunulacağı ödül töreni, 13 Kasım Cuma günü yapılacak.

Muhabir: Hatice Şenses Kurukız

MU