İnegöl’den, 150 ülkeye…

Bursa’nın İnegöl ilçesinde imal edilen mobilyalar,150 ülkeye ihraç ediliyor.BURSA (AA) – İnegöl Mobilya Sanayiciler Derneği (İMOS) Başkanı Yavuz Uğurdağ, bir asırlık geçmişe sahip İnegöl mobilyasının yurt içi ve dışında tercih edildiğini söyledi. İnegöl’ün, ülke üretimindeki ve ihracattaki payı dolayısıyla “mobilyanın başkenti” olarak nitelendirildiğini vurgulayan Uğurdağ, ilçede kayıtlı bin 550 üreticinin bulunduğunu anlattı. Bu firmalarda yaklaşık […]

Eklenme: 3 Eylül 2015 - 12:50 / Son Güncelleme: 3 Eylül 2015 - 12:50 / Editör: BIK

Bursa’nın İnegöl ilçesinde imal edilen mobilyalar,150 ülkeye ihraç ediliyor.BURSA (AA) – İnegöl Mobilya Sanayiciler Derneği (İMOS) Başkanı Yavuz Uğurdağ, bir asırlık geçmişe sahip İnegöl mobilyasının yurt içi ve dışında tercih edildiğini söyledi.

İnegöl’ün, ülke üretimindeki ve ihracattaki payı dolayısıyla “mobilyanın başkenti” olarak nitelendirildiğini vurgulayan Uğurdağ, ilçede kayıtlı bin 550 üreticinin bulunduğunu anlattı. Bu firmalarda yaklaşık 30 bin işçi çalıştığını dile getiren Uğurdağ, şöyle konuştu:

“İnegöl 250 bin nüfusa sahip bir ilçe. Bu nüfus, doğrudan veya dolaylı mobilyaya bağlı bir hayat sürüyor. Onun için mobilya İnegöl’de en önemli birinci sektör. İç pazarla ilgili net bir rakam elimizde olmamakla birlikte bir çıkarım yaparsak Türkiye’nin toplam mobilya üretimi 6 milyar 140 milyon dolar. Biz üretimde yüzde 25’lik bir paya sahibiz. Bu da aşağı yukarı 1 milyar 540 milyon dolarlık bir rakama karşılık geliyor. Önemli ve ciddi bir rakam.”

Uğurdağ, İnegöl’de günlük 50 bin modül mobilya üretildiğini belirterek, “İlçede firmalarda çalışan yaklaşık 30 bin işçi, yılda yaklaşık 18 milyon parça mobilya imal ediyor. Çok çaplı ve değişkenli bir üretim. Tasarımlı üretim var İnegöl’de. İnşallah bu noktadan sonrada modül, kalite ve tasarım olarak daha üst seviyelere çıkmayı istiyoruz. Bunu da başaracak tecrübeye, güce sahip bir ilçeyiz. İnşallah bunu da tüm üreticilerimizle beraber başarma niyetindeyiz” dedi.

İlçenin mobilya ihracatının 350 milyon dolara yükseldiğini vurgulayan Uğurdağ, “620 firmamız ihracat yapıyor. Bu da çok önemli. 150 farklı ülkeye İnegöl’den mobilya gidiyor. 2015 yılında da Allah nasip ederse bu rakamı artırma niyetindeyiz. İnşallah buna da yıl sonunda ulaşmış olacağız” diye konuştu.

Muhabir: Şaban Kılıçcı

MFK

i had a dream that my boyfriend cheated on me i cheated on my boyfriend now what has my boyfriend cheated on me quiz
just found out my husband cheated on me blog.itracsigns.com has my husband cheated
my girlfriend cheated on me should i take her back open did my girlfriend cheat on me