Iraklı mağdur ailelere yardım eli uzandı

Keçiören’de ikamet eden mağdur durumdaki 3 Iraklı aileye Keçiören Kızılay Şubesi tarafından yardımda bulunuldu. Kimlikleri dahi olmadığı için kayıtları yapılamayan bu bilelerin mağduriyeti bir nebze de olsa giderilmiş oldu.

Eklenme: 23 Kasım 2016 - 16:05 / Son Güncelleme: 23 Kasım 2016 - 16:06 / Editör: Büşra Kılıç

Gülten KURT- Anadolu Gazetesi- Keçiören Kızılay Şube başkanı Ahmet Sait Mermer ve Keçiören Kamilocak Mahallesi Muhtarı Kemal Kuşdoğan, Kamilocak Mahallesi’nde ikamet eden 3 Iraklı aileye yardım ulaştırdı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kamilocak Mahahlesi Muhtarı Kemal Kuşdoğan, “Bu aileler genel de toplama kamplarından buralara akrabaları olduğu için gelip yerleşen ailelerdir. Birçok il ve ilçede buna benzer durumlar mevcut.

KİMLİK YOK, İKAMET YOK

Bu kişiler, 8 ay geçmeden kimlik belgesi de alamıyorlar. Kimlikleri olmadığı için nüfus bürosu ikamet kaydı yapamıyor. Kayıtları olmadığı için biz muhtarlarda fakir belgesi verip de kurumlara gönderemiyoruz. Kurumlar aracılığıyla verilebilecek yardımlardan mahrum kalıyorlar. Ancak özel şahıslardan yardım talebinde bulunuyoruz” diye konuştu.

BELEDİYEDEN YARDIM

Muhtar Kuşdoğan, ailelerin kimlikleri olmadığı için çocuklarını okula da kaydedemediklerini belirtti. Kuşdoğan, “Sağolsun Keçiören BelediyeBaşkanımız Mustafa Ak, bu kişilere eşya ve gıda yardımı yapmaya çalışıyor. Fakat sıkıntıları anlatmakla bitmez. Bu insanlar kendilerini ifade edemiyorlar. Bana göre, bu ailelerin toplama yerlerinden bırakılmaması lazım. Çünkü orada bu insanlara devlet bakıyor. Buralara geldiklerinde ise perişan oluyorlar” diye konuştu.