İslamofobi ile ilginç mücadele

Fransa’da faaliyet gösteren Müslüman sivil toplum örgütü “Ahmadiyya” ülkedeki İslamofobi’nin önüne geçebilmek için ilginç bir kampanya başlattı.PARİS Ahmadiyya’nın internet sitesinden yapılan açıklamada Müslüman ailelere, farklı dinlerden insanları evlerine akşam yemeğine davet etmeleri çağrısı yapıldı. Ülkede giderek artan Müslüman karşıtlığına atıfta bulunulan açıklamada, ön yargı ve bilgisizliğin İslamofobi konusunda önemli rol oynadığına dikkat çekildi. Kampanyanın 26 […]

Eklenme: 30 Mart 2015 - 18:48 / Son Güncelleme: 30 Mart 2015 - 18:48 / Editör: BIK

Fransa’da faaliyet gösteren Müslüman sivil toplum örgütü “Ahmadiyya” ülkedeki İslamofobi’nin önüne geçebilmek için ilginç bir kampanya başlattı.PARİS

Ahmadiyya’nın internet sitesinden yapılan açıklamada Müslüman ailelere, farklı dinlerden insanları evlerine akşam yemeğine davet etmeleri çağrısı yapıldı.

Ülkede giderek artan Müslüman karşıtlığına atıfta bulunulan açıklamada, ön yargı ve bilgisizliğin İslamofobi konusunda önemli rol oynadığına dikkat çekildi.

Kampanyanın 26 Nisan tarihine kadar ve ilk etapta Paris bölgesi için geçerli olacağı ifade edilen açıklamada, Kanada’da daha önce yapılan bu uygulamanın oldukça başarı sağladığına işaret edildi.

Fransa’daki son kamuoyu araştırmaları, Müslümanlara yönelik saldırıların geçen yıla oranla en az iki misli arttığını ortaya koyuyor. Fransa’da özellikle Müslümanlara ait ibadet yerleri ile mezarlara son dönemde düzenlenen fiziksel saldırılar artış gösteriyor.

Fransa’da çoğu Kuzey Afrikalı yaklaşık 5 milyon Müslümanın yaşadığı tahmin ediliyor. Fransa, Avrupa’da Müslümanların en fazla yaşadığı ülkelerin başında geliyor.

Muhabir: Rahmi Gündüz

why do i want my wife to cheat on me open why do i want to cheat on my wife
women looking to cheat cheat women my wife cheated on me now what