İsrail askeri çocuğu patlayan mermiyle öldürdü

Filistin uzlaşı hükümeti, İsrail ordusunu, evlerinin yanında oynayan Filistinli çocuğu öldürmekle suçladıRAMALLAH (AA) – Filistin uzlaşı hükümetinin, İsrail ordusunu, Batı Şeria’nın Beytüllahim kentinde evlerinin yanında oynayan 13 yaşındaki Filistinli Abdurrahman Mustafa’yı öldürmekle suçladığı bildirildi. Filistin uzlaşı hükümetinden yapılan yazılı açıklamada, Mustafa’nın, İsrail askerleri tarafından, susturucu takılmış silahla ve hedefe isabet ettiğinde patlayan mermiyle soğukkanlılıkla öldürüldüğü […]

Eklenme: 6 Ekim 2015 - 10:11 / Son Güncelleme: 6 Ekim 2015 - 10:11 / Editör: BIK

Filistin uzlaşı hükümeti, İsrail ordusunu, evlerinin yanında oynayan Filistinli çocuğu öldürmekle suçladıRAMALLAH (AA) – Filistin uzlaşı hükümetinin, İsrail ordusunu, Batı Şeria’nın Beytüllahim kentinde evlerinin yanında oynayan 13 yaşındaki Filistinli Abdurrahman Mustafa’yı öldürmekle suçladığı bildirildi.

Filistin uzlaşı hükümetinden yapılan yazılı açıklamada, Mustafa’nın, İsrail askerleri tarafından, susturucu takılmış silahla ve hedefe isabet ettiğinde patlayan mermiyle soğukkanlılıkla öldürüldüğü ifade edildi.

Açıklamada, İsrail’in uluslararası düzeyde kovuşturulması için Mustafa’nın dosyasının başka dosyalarla birleştirilmek üzere ilgili mercilere iletileceği kaydedildi.

Hükümetin açıklamasında, Mustafa’nın ailesinin, çocuklarının evlerinin yanında oynamak üzere dışarı çıktığını, çatışmaların olduğu bölgenin yakınında olduğunu ve işgal askerlerine yönelik hiçbir tehlike oluşturmadığını söylediği aktarıldı.

“Uluslararası yasalara aykırı olarak ve askeri güçle toprağı işgal eden silah kuşanmış askerlere karşı bir çocuk ne tür tehlike oluşturur” değerlendirmesinde bulunulan açıklamada, uluslararası toplum ve Birleşmiş Milletler (BM) örgütlerinden çocuklara ve Filistin halkına koruma sağlamaları istendi.

Muhabir: Qays Abu Samra, Ali Semerci

AMT

marriage affairs affair dating sites wife cheat