İsrail polisi bir Filistinliyi öldürdü

İsrail polisinin, Doğu Kudüs’te “bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu” iddiasıyla bir Filistinliyi vurarak öldürdüğü bildirildi.KUDÜS (AA) – İsrail polisinin, Doğu Kudüs’te “bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu” iddiasıyla bir Filistinliyi vurarak öldürdüğü bildirildi. İsrail Polis Sözcüsü Micky Rosenfeld yaptığı yazılı açıklamada, “(Mescid-i Aksa’nın) Aslanlı kapı yakınlarında bıçaklama girişimi oldu. Saldırgan polislere bıçak çekmesinin ardından olay yerinde vuruldu. Olay […]

Eklenme: 12 Ekim 2015 - 10:17 / Son Güncelleme: 12 Ekim 2015 - 10:17 / Editör: BIK

İsrail polisinin, Doğu Kudüs’te “bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu” iddiasıyla bir Filistinliyi vurarak öldürdüğü bildirildi.KUDÜS (AA) – İsrail polisinin, Doğu Kudüs’te “bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu” iddiasıyla bir Filistinliyi vurarak öldürdüğü bildirildi.

İsrail Polis Sözcüsü Micky Rosenfeld yaptığı yazılı açıklamada, “(Mescid-i Aksa’nın) Aslanlı kapı yakınlarında bıçaklama girişimi oldu. Saldırgan polislere bıçak çekmesinin ardından olay yerinde vuruldu. Olay yeri polis tarafından kapatıldı” ifadelerini kullandı.

Yahudi yerleşimcilerin, ağustosun başlarında Nablus’ta Filistinli bir ailenin evini kundaklamasıyla fitili ateşlenen, Mescid-i Aksa’ya yönelik baskınlarla tırmanan gerginlik, son günlerde İsrail’de ağırlıklı olarak Filistinlilerin yaşadığı şehirlerle Doğu Kudüs, Batı Şeria ve Gazze’nin çeşitli bölgelerinde düzenlenen gösterilerle ciddi boyutlara ulaştı. Ay başından bu yana İsrail’in saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısı bu son olayla 25’e yükselirken, olaylarda 4 de İsrailli öldü.

Muhabir: Turgut Alp Boyraz

AMT