İsrail uçakları Gazze’yi vurdu

İsrail uçaklarının Gazze’de Hamas’a ait bir askeri noktayı vurduğu bildirildi.KUDÜS (AA) – İsrail uçaklarının Gazze’de Hamas’a ait bir askeri noktayı vurduğu bildirildi. İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, “İsrail savaş uçakları Gazze’de Hamas’a ait bir üssü vurdu. Saldırı bu sabah İsrail’in güneyine atılan rokete karşılık gerçekleştirildi” ifadelerine yer verildi. Gazze’deki görgü tanıklarından edinilen bilgiye göre, uçakların […]

Eklenme: 24 Kasım 2015 - 09:15 / Son Güncelleme: 24 Kasım 2015 - 9:15 / Editör: BIK

İsrail uçaklarının Gazze’de Hamas’a ait bir askeri noktayı vurduğu bildirildi.KUDÜS (AA) – İsrail uçaklarının Gazze’de Hamas’a ait bir askeri noktayı vurduğu bildirildi.

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, “İsrail savaş uçakları Gazze’de Hamas’a ait bir üssü vurdu. Saldırı bu sabah İsrail’in güneyine atılan rokete karşılık gerçekleştirildi” ifadelerine yer verildi.

Gazze’deki görgü tanıklarından edinilen bilgiye göre, uçakların vurduğu yer Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları’na ait El-Megazi Mülteci Kampı’ndaki bir askeri eğitim noktası. Saldırıda can kaybı yaşanıp yaşanmadığına ilişkin ise bir bilgi verilmedi.

İsrail Kanal 2 Televizyonu’nun haberinde, bugün Gazze’den atılan bir roketin Eşkol yerleşim birimindeki açık alana düştüğü ve herhangi bir can kaybına yol açmadığı öne sürülmüştü.

Muhabir: Turgut Alp Boyraz, Gülşen Topçu

AMT