İstanbul’un karı 21.00’den sonra gelecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Analiz Uzmanı Hayrettin Akoğlu: “İstanbul’da saat 21.00’den sonra başlayacak kar, gece aralıklarla devam edecek, yarın ve çarşamba il genelinde etkili olacak”İSTANBUL (AA) – Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Analiz Uzmanı Hayrettin Akoğlu, İstanbul’da saat 21.00’den sonra başlayacak karın, gece aralıklarla devam edeceğini, yarın ve çarşamba günü kent genelinde etkili olacağını […]

Eklenme: 5 Ocak 2015 - 13:50 / Son Güncelleme: 5 Ocak 2015 - 13:50 / Editör: BIK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Analiz Uzmanı Hayrettin Akoğlu: “İstanbul’da saat 21.00’den sonra başlayacak kar, gece aralıklarla devam edecek, yarın ve çarşamba il genelinde etkili olacak”İSTANBUL (AA) – Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Analiz Uzmanı Hayrettin Akoğlu, İstanbul’da saat 21.00’den sonra başlayacak karın, gece aralıklarla devam edeceğini, yarın ve çarşamba günü kent genelinde etkili olacağını bildirdi.

Akoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yarından itibaren hissedilir derecede azalacak sıcaklığın, hafta sonuna kadar 5-10 derece daha düşeceğini ifade etti.

Ani sıcaklık düşüşlerinin yaşlıları, hastaları ve çocukları etkileyebileceğine dikkati çeken Akoğlu, ülkenin büyük bölümünde etkili olan kar yağışının da devam edeceğini söyledi.

Akoğlu, “İstanbul’da saat 21.00’den sonra başlayacak kar, gece aralıklarla devam edecek, yarın ve çarşamba il genelinde etkili olacak. Tahminlere göre kar, çarşamba günü gece saatlerinden sonra etkisini yitirecek. Ancak sıcaklık artmayacak” değerlendirmesinde bulundu.

“Sürücüler, don ve buzlanmaya karşı dikkatli olmalı”

Don ve buzlanmaya karşı sürücüleri uyaran Akoğlu, şunları kaydetti:

“Bu uyarımız İstanbul’un yanı sıra Marmara’nın doğusu ve ülkenin diğer bölgeleri için geçerlidir. İstanbul’da bu gece sıfır derece olan hava sıcaklığının yarın gece, eksi 6 civarında olmasını bekliyoruz. Gece sıcaklıkları çok düşecek. Don ve buzlanma görülebilir. Ayrıca yarın gece saatlerinden sonra Marmara Bölgesi’nin tamamında poyraz etkili olacak.”

Poyraz nedeniyle deniz, hava ve kara ulaşımının da zaman zaman aksayacağını belirten Akoğlu, kuvvetli rüzgarın etkisinin yarın ve çarşamba günü de devam edeceğini söyledi.

Akoğlu, poyrazın Ege ve Akdeniz bölgelerinde de etkili olacağını anlatarak, özellikle Doğu Anadolu’nun batısında çok kuvvetli kar yağışlarının görülebileceğini, soğuk havanın ülke genelinde etkili olacağını bildirdi.

Muhabir: Hatice Şenses Kurukız

MFK

my husband cheated women who want to cheat affairs with married men
cheat women robertsuk.com cheat women