İstanbul’un stresinden bıktı huzuru tavukçulukta buldu

İstanbul şehir hayatının stresinden ve trafiğinden kaçan Kaan Kılıç, memleketi Edirne’nin Havsa ilçesine yerleşip tavuk çiftliği kurdu.

Eklenme: 29 Eylül 2016 - 15:49 / Son Güncelleme: 29 Eylül 2016 - 15:49 / Editör: Büşra Kılıç
İstanbul’un şehir hayatının bunaltıcılığından ve trafiğinden bıkan Kaan Kılıç, memleketi Edirne’nin Havsa ilçesine yerleşip tavuk çiftliği kurdu. ( Gökhan Zobar - Anadolu Ajansı )

EDİRNE- Havsa ilçesinde yaşayan ve geçen yıl 500 tavukla başladığı işi, 32 dönümlük çiftliğe dönüştüren Kaan Kılıç (31) iki yılda 3 bin 500 tavuğa ulaştı.

İstanbul’da 4 yıl yaptığı pazarlamacılıktan ve metropolün stresinden geçen yıl sıkılarak döndüğü memleketinde kurduğu çiftliğinde günde bin 500 yumurta üreterek huzur bulmanın keyfini yaşıyor.

Sabahları tavukların yemlenmesini kontrol ettiğini ve yumurtaları topladığını anlatan Kılıç, tavukların kendi beslenmelerini izleyerek 4 yılda İstanbul stresinden kurtulduğunu ifade ederek, “Burası benim için başka bir dünya oldu. Huzuru tam da burada buldum. Pazarlamacılığın koşturması, İstanbul’un stresi genç yaşımda yormuştu. Şimdi huzurlu bir dünyam var” ifadelerini kullandı.

Kısa sürede tavuk sayısını 7 kat arttırdığını, bunu da işini severek yapmasına bağladığını anlatan Kılıç, “Organik beslediğimiz tavukların yumurtaları beğeniliyor. Talebe yetişemez duruma geldik. Bunda sevgi var, işin titizlikle yapılması var. Yumurtalarımızı gerçek lezzeti arayanlara satıyoruz” diye konuştu.

Kaan Kılıç, amacının 10 bin tavuk sayısına ve günlük 4 bin yumurtaya ulaşmak olduğunu kaydetti.

AA