“İşte Benim Zeki Müren”

Sergi, 19 Şubat 2016’ya kadar görülebilecek.BURSA (AA) – Yapı Kredi Private Banking ve Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık iş birliğiyle hazırlanan “İşte Benim Zeki Müren” sergisi, sanatçının doğum yeri Bursa’da açıldı. Zeki Müren’in 10 bine yakın fotoğrafı, kostüm, plak, şiir ve yazıları, gazete ve dergi kupürleri ile bazıları hiç bilinmeyen arşiv görüntülerinden oluşan sergi, İstanbul, […]

Eklenme: 12 Kasım 2015 - 09:45 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 22:52 / Editör: BIK

Sergi, 19 Şubat 2016’ya kadar görülebilecek.BURSA (AA) – Yapı Kredi Private Banking ve Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık iş birliğiyle hazırlanan “İşte Benim Zeki Müren” sergisi, sanatçının doğum yeri Bursa’da açıldı.

Zeki Müren’in 10 bine yakın fotoğrafı, kostüm, plak, şiir ve yazıları, gazete ve dergi kupürleri ile bazıları hiç bilinmeyen arşiv görüntülerinden oluşan sergi, İstanbul, Ankara, Bodrum ve İzmir’den sonra Bursa’da açıldı.

Tofaş Anadolu Arabaları Müzesi’nde, 18 yıldır Türk Eğitim Vakfı (TEV) ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehmetçik Vakfının arşivlerinde bulunan eşyalar sergileniyor.

Müren’in çocukluk ve gençlik dönemlerini geçirdiği Bursa’da açılan sergide, sanatçının “Sanat Güneşi”ne dönüşümü detaylı olarak ziyaretçilerle paylaşılıyor.

Yapı Kredi Özel Bankacılık ve Varlık Yönetimi Pazarlama ve Ürün Yönetimi Direktörü İmre Tüylü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Zeki Müren’in tüm mal varlığını bağışladığı TEV ve TSK Mehmetçik Vakfının katkılarıyla oluşturulan sergiyi Bursa’ya taşıdıklarını söyledi.

Sergi, 19 Şubat 2016’ya kadar görülebilecek.

Muhabir: Sergen Sezgin

MU