“İstiklal Marşımız, bizleri birleştiren ortak bir mutabakat metnidir”

Basın İlan Kurumu (BİK) Tekirdağ Şube Müdürü Zeki Gümüş, İstiklal Marşı’nın TBMM tarafından milli marş olarak kabulünün 95. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.Milletimizin varoluş sembollerinden biri olan İstiklal Marşı’nın milli marş olarak kabul edildiği bu anlamlı günü en içten duygularla kutladığını belirten BİK Tekirdağ Şube Müdürü Zeki Gümüş’ün mesajı şöyle: “Büyük şair, mütefekkir Mehmet […]

Eklenme: 12 Mart 2016 - 11:58 / Son Güncelleme: 12 Mart 2016 - 11:58 / Editör: BIK

Basın İlan Kurumu (BİK) Tekirdağ Şube Müdürü Zeki Gümüş, İstiklal Marşı’nın TBMM tarafından milli marş olarak kabulünün 95. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.Milletimizin varoluş sembollerinden biri olan İstiklal Marşı’nın milli marş olarak kabul edildiği bu anlamlı günü en içten duygularla kutladığını belirten BİK Tekirdağ Şube Müdürü Zeki Gümüş’ün mesajı şöyle:

“Büyük şair, mütefekkir Mehmet Akif, İstiklal Marşı’yla milletin hürriyet mücadelesini destanlaştırarak en ümitsiz anlarda bile büyük güç ve moral vermiştir.

Bağımsızlık tutkusunu, vatan sevgisini en anlamlı biçimde ortaya koyan İstiklal Marşı, Kurtuluş Savaşı günlerini görmeyen nesillerin de hislerine tercüman olmuş ve 95 yıldır tercüman olmaya devam etmektedir.

‘Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın’ diyen Mehmet Akif, bu süreçte çekilen zorlukları ortaya koymuştur. Bugün çevremizde devam eden savaş manzaraları bu sözün anlamını bizlere bir kez daha hatırlatıyor.

İstiklal Marşımız, dün cephede birlikte şehit düşerken olduğu gibi bugün de bizleri birleştiren ortak bir mutabakat metnidir.

Bu anlamlı gün dolayısıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bizlere bu eşsiz marşı armağan eden Mehmet Akif Ersoy’u, İstiklal Savaşı’nın tüm kahramanlarını, bu marşın kabulünü sağlayan değerli Meclis üyelerini rahmetle ve minnetle anıyorum.”

Haber ve fotoğraf: BİK Tekirdağ Şube Müdürlüğü