İsveç’ten Suriyeli göçmenlere yeşil ışık

İsveç, Suriyeli sığınmacılar için Dublin Sözleşmesi’ni askıya almayacağını duyurdu.STOCKHOLM (AA) – İsveç Göç Bakanı Morgan Johansson, uygulamaya devam edecekleri Dublin Sözleşmesi’nde uzun vadede değişiklik yapılmasını müzakere etmek istediklerini belirtti Almanya’nın Suriyeli sığınmacılar için Dublin Sözleşmesi’ni askıya aldığını açıklamasının ardından gözler AB’de göçmen akınının yoğun yaşandığı İsveç’e çevrildi. İsveç Göç Bakanı Morgan Johansson, konu ile ilgili […]

Eklenme: 27 Ağustos 2015 - 11:05 / Son Güncelleme: 27 Ağustos 2015 - 11:05 / Editör: BIK

İsveç, Suriyeli sığınmacılar için Dublin Sözleşmesi’ni askıya almayacağını duyurdu.STOCKHOLM (AA) – İsveç Göç Bakanı Morgan Johansson, uygulamaya devam edecekleri Dublin Sözleşmesi’nde uzun vadede değişiklik yapılmasını müzakere etmek istediklerini belirtti

Almanya’nın Suriyeli sığınmacılar için Dublin Sözleşmesi’ni askıya aldığını açıklamasının ardından gözler AB’de göçmen akınının yoğun yaşandığı İsveç’e çevrildi.

İsveç Göç Bakanı Morgan Johansson, konu ile ilgili İsveç resmi haber ajansı TT’ye yaptığı açıklamada, Dublin Sözleşmesi’ni uygulamaya devam edeceklerini ancak İsveç’in uzun vadede bu sözleşmede değişiklik yapılmasını müzakere etmek istediğini ifade etti.

Özellikle göçmenlerin tüm üye ülkelere eşit dağılması konusunu vurgulayan Johansson, İsveç ve Almanya’nın en çok sığınmacı kabul eden ülke olduğunu, bu durumun diğer birlik üyesi ülkeler tarafından dengelenmesi gerektiğini belirtti.

AB’de, Suriyeli sığınmacı sayısının en yoğun olduğu ikinci ülke olan İsveç, Suriyelilere savaş bitene kadar süresiz oturum izni veriyor.

Dublin Sözleşmesi Avrupa Birliği üyesi devletlerin sığınma başvurularında üye ülkelerin nasıl bir uygulamada bulunacağını belirliyor. Sözleşmeye göre iltica başvurusunda bulunan göçmenlerin talebi, AB’de girdiği ilk ülkede değerlendiriliyor.

Muhabir: Uğur Ertaş

AMT

why does my husband cheat click i want my husband to cheat
i cheated on my boyfriend with a black guy open i cheated on my boyfriend what do i do
why do i want my wife to cheat on me open why do i want to cheat on my wife
my girlfriend cheated on me with my best friend blog.linglinzhu.com cheat on my girlfriend
my girlfriend cheated on me should i take her back 2minapp.azurewebsites.net did my girlfriend cheat on me