‘İzleme Komitesi 5-6 kişiyi geçmeyecek’

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, İzleme Komitesi çalışmalarına ilişkin, “Sayısı 5-6’yı geçmeyecek. Birtakım isimler de belirlenmiştir. Nihai kararı Başbakanımız verecek” dedi.Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, konuk olduğu Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası’nda, HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş’ın açıklamalarına ilişkin, “Kendi hareketini, kendi kitlesinin geleceği üzerine bir plan, hesap yapmak yerine, başkalarının nasıl engelleneceği üzerine siyaset yapan bir tarz. […]

Eklenme: 18 Mart 2015 - 10:54 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:17 / Editör: BIK

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, İzleme Komitesi çalışmalarına ilişkin, “Sayısı 5-6’yı geçmeyecek. Birtakım isimler de belirlenmiştir. Nihai kararı Başbakanımız verecek” dedi.Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, konuk olduğu Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası’nda, HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş’ın açıklamalarına ilişkin, “Kendi hareketini, kendi kitlesinin geleceği üzerine bir plan, hesap yapmak yerine, başkalarının nasıl engelleneceği üzerine siyaset yapan bir tarz. Aslında bu CHP’nin siyaset tarzının bir benzeri. Bu yüzden Demirtaş siyaseti ile CHP siyaseti ruh ikizi olarak da adlandırılabilir” dedi.

“Çözüm sürecini Erdoğan başlatmıştır”

Çözüm sürecinin, AK Parti’ye duyulan güven sayesinde sürdüğüre işaret eden Akdoğan, “Bu süreci Tayyip Erdoğan başlatmıştır. Ona duyulan güven sebebiyle büyük bir toplumsal destek oluşmuştur ve Hükümet’e duyulan güvenle bu süreç devam etmektedir” diye konuştu.

Akdoğan, HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş’ın açıklamalarına ilişkin, “AK Parti kaybetsin de ülke batarsa batsın anlayışı. Zamanında Sayın Cumhurbaşkanımız için ‘Muhtar bile olamaz’ denmişti ama süreçte neler olduğunu hep birlikte gördük. Demek ki akıllanmamışlar” dedi.

Çözüm süreci kapsamında ortak noktalara vurgu yapılmasının önemine dikkati çeken Akdoğan, şöyle konuştu:

“Artık sürekli farklılıklara vurgu yapmak yerine birlikteliklere, ortak noktalara vurgu yapmak lazım. Birlikte nasıl bir gelecek inşa edeceğiz, buna vurgu yapmak lazım. Sürekli farklılıkları kaşımak yerine birliklere, ortak noktalara vurgu yapan bir dil kullanılması da gerekiyor. Özellikle sorunu sürekli kaşıyan ve konuşanların bunu artık yapması gerekiyor ve bu bekleniyor. Sen Türklerin kaygısını, batının hassasiyetini de dile getireceksin. Empati çift taraflı yapılır, tek taraflı empati olmaz.”

“İzleme Komitesi çaılışmaları sürüyor”

İzleme Komitesi çalışmalarının sürdüğüne dikkati çeken Akdoğan, “Devlet ne dediyse onu yapmaktadır, kesinlikle ikircikli bir yaklaşım içerisinde değildir. Ama bunların uydurmaları ve yalanlarıyla uğraşacak halimiz de yok. Bu konu üzerinde durduğumuz, çalıştığımız konulardan biridir. Sayısı 5-6’yı geçmemek üzere bir çalışma yapılmaktadır. Birtakım isimler de belirlenmiştir. Ama bu önümüzdeki hafta Sayın Başbakanımızın nihai kararını vereceği bir konu” diye konuştu.

“Saygısızlıklarını sineye çekecek değiliz”

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, Cemil Bayık’ın açıklamalarına dair soru üzerine, şunları kaydetti:

“Ben teröristim, istediğime hakaret edebilirim’ diye bir anlayışa sahipse, kimse kusura bakmasın, Çözüm Süreci var diye bunların saygısızlıklarını sineye çekecek değiliz. Misliyle de gereken cevabı veririz. Bu şahıs, yetersizliği sebebiyle 30 yıldır kenarda duruyordu şimdi sanıyorum bir pozisyon elde etmiş. Bu olsa olsa Öcalan’ın kuru söğütten düdük yapabilme becerisini gösterir. Bunun ötesinde de bir anlamı olamaz.

Kandil üzerinden süreci sabote etmek isteyen, örgütü denklemde tutmak isteyen veya sürecin bu şekilde parçası olmak isteyen ülkelerin veya odakların etkili olduğu bir dış dinamiklerden söz edilebilir diye düşünüyorum.”

“Kabul edilen maddeleri gözden çıkardığımız anlamına gelmiyor”

Akdoğan, “İç Güvenlik Paketi” tasarısının 63 maddesinin önergeleriyle İçişleri Komisyonu’na geri çekildiğini hatırlattı.

Çıkarılması gereken öncelikli yasalar bulunuduğuna dikkati çeken Akdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İç Güvenlik Paketi komisyona geri çekildi. Bu, görüşülen ve kabul edilen maddeleri gözden çıkardığımız anlamına gelmiyor. Meclisin yoğunluğu ve bir süre sonra milletvekili listeleri açıklanacağı için Nisan’ın ilk haftasından sonra Meclisin çalışması zorlanacak. Bu arada çıkarılması gereken daha öncelikli yasalarımız da var. Bundan dolayı İç Güvenlik Paketi’nin 60 küsur maddesi nüfusla ilgili düzenlemeler, bunları çıkarmak için komisyona geri çekildi ve şu anda komisyonda bu işlem gerçekleşiyor. Genel Kuruldan geçen maddeleri geri çekmeye dönük bir irade söz konusu değil.”

dream that i cheated on my boyfriend site i cheated on my boyfriend quotes
just found out my husband cheated on me blog.itracsigns.com has my husband cheated
i cheated on my boyfriend should i tell him scottdangelo.com help i cheated on my boyfriend
my husband cheated women who want to cheat affairs with married men